Koetuloksia

Kisa- ja koetuloksia

Siperianhuskyjen kilpailukoe- ja käyttökoetulokset ovat 15.6.2005 alkaen katsottavissa suoraan
Suomen Kennelliiton KoiraNet- jalostustietojärjestelmästä.

Vaikka KoiraNet-jalostustietojärjestelmä palvelee tulevaisuudessa harrastajia laajasti ja ajantasaisesti, päivitämme myös tänne kisojen, sekä REK-kokeiden tuloksia. REKÄ-kokeiden tulokset löytyvät KoiraNet-jalostustietojärjestelmästä.

Tarkemmat koetulostiedot julkaistaan myös edelleen Siperianhusky-lehdessä tulosten saapumisjärjestyksessä.

Tuloksia kaudelta 2018-2019

Sijoitus | Ajaja | Km/h | Aika | Kierrosajat | Rotu & REK-tulos. | Siperianhuskyillä ajavat on lihavoitu.

MD12 2 x ~43km

  1. Kimmo Laasonen | 21,01 | 3:59:56 | 2:02:47, 1:58:09 | X
  2. Miki Mikolasek | 19,36 | 4:20:20 | 2:14:58, 2:05:22 | X
  3. Istvan Drahos | 18,13 | 4:37:57 | 2:19:15, 2:18:42 | X
  4. Jussi Pietikäinen | 17,82 | 4:42:53 | 2:26:50, 2:16:03 | SH REK1
  5. Kari-Matti Bruun | 17,02 | 4:56:07 | 2:33:57, 2:22:10 | X
  6. Janne Venäläinen | 16,99 | 4:56:07 | 2:29:04, 2:27:30 | SH REK1
  7. Antti Untila | 16,84 | 4:59:15 | 2:31:21, 2:27:54 | X
  8. Mervi Rantamäki | 5:07:14 | 2:41:02, 2:26:12 | X
  9. Martjin Jongenotter | 5:12:08 | 2:44:31, 2:27:37 | X
  10. Markku Santanen | 5:30:56 | 2:54:43, 2:36:13 | SH
  11. Tapio Mansikkaniemi | 6:12:33 | 3:02:19, 3:10:14 | SH REK3

MD6 2 x ~43km

  1. Susanna Saarijärvi | 19,19 | 4:22:37 | 2:14:37, 2:08:00 | X
  2. Jenna Behm | 18,97 | 4:25:37 | 2:19:37, 2:06:00 | X
  3. Krista Kanerva | 17,92 | 4:41:16 | 2:28:00, 2:13:16 | SH REK1
  4. Mari Anttila | 17,80 | 4:43:10 | 2:23:02, 2:20:08 | X
  5. Ingrid Heinze | 17,13 | 4:54:13 | 2:32:35, 2:21:38 | X
  6. Pawel Majchrzakowski | 16,66 | 5:02:32 | 2:37:19, 2:25:13 | X
  7. Eduard Ribier | 15,56 | 5:23:59 | 2:47:32, 2:36:27 | X
  8. Anni Mettälä | 15,34 | 5:28:29 | 2:46:44, 2:41:45 | SH REK2
  9. Kaisu Jousjärvi | 13,84 | 6:04:11 | 3:10:42, 2:53:29 | X
  10. Pia Isomursu | 12,95 | 6:29:19 | 3:23:07, 3:06,12 | SH REK3
  • Kata Drahos-Pintér | DNF

MD4 2 x ~20km

  1. Pia-Lisa Alpua | 23,26 | 1:43:12 | 0:58:50, 0:44:22 | X
  2. Sanna Polso | 21,85 | 1:49:49 | 0:58:15, 0:51:34 | X
  3. Heikki Alpua | 21,75 | 1:50:21 | 1:00:07, 0:50:14 | X
  4. Joonas Kallio | 20,70 | 1:55:57 | 1:01:30, 0:54:27 | X
  5. Tani Heikkinen | 19,80 | 2:01:14 | 1:03:31, 0:57:43 | X
  6. Katriina Autio | 18,40 | 2:10:24 | 1:10:22, 1:00:02 | X
  7. Minna-Mari Posti | 18,33 | 2:10:56 | 1:11:55, 0:59:01 | X
  8. Laura Kääriäinen | 18,27 | 2:11:23 | 1:13:35, 0:57:48 | SH REK1
  9. Sini Honkanen | 17,79 | 2:14:54 | 1:12:52, 1:02:02 | SH REK1
  10. Arto Venninen | 16,70 | 2:23:41 | 1:14:11, 1:09:30 | X
  11. Oona Mäkiniemi | 15,14 | 2:38:31 | 1:26:43, 1:11:48 | SH REK2
  12. Mona Niiranen | 12,02 | 3:19:44 | 1:49:10, 1:30:34 | SH REK0
  • Sini Taskinen | DNF

Sijoitus | Ajaja | Km/h | Aika | Kierrosajat | Rotu & REK-tulos | Siperianhuskyillä ajavat on lihavoitu.

Lasten luokka (Sijoitus | Ajaja | Aika)

  1. Arvo Kallio | 0:00:12.16
  2. Roni Jurvelin | 0:00:12.71
  3. Iina Jurvelin | 0:00:14.06
  4. Vertti Kallio | 0:00:14.67
  5. Arttu Kallio | 0:00:15.48
  6. Miisa Bürkland | 0:00:15.50
  7. Ilona Paajanen | 0:00:16.33
  8. Minka Gröndahl | 0:00:16.44
  9. Emilja Paajanen | 0:00:16.88
  10. Vilja Mäkiarvela | 0:00:16.94
  11. Miko Lojamo | 0:00:18.23
  12. Peetu Bürkland | 0:00:24.10

Veteraanit 5km

  1. Meeri Puustelli | 28,26 | 0:10:37 | X
  2. Jenni Kreivi | 25,94 | 0:11:34 | X
  3. Vesa-Pekka Lehtomäki | 24,46 | 0:12:16 | X
  4. Ripsa Järvi | 22,67 | 0:13:14 | X
  5. Elina Järvinen | 22,44 | 0:13:22 | SH
  6. Panu Sipilä | 21,82 | 0:13:34 | X
  7. Lauri Kivioja | 21,69 | 0:13:50 | SH
  8. Susanna Bürkland | 21,18 | 0:14:10 | SH
  9. Elena Kallio | 20,41 | 0:14:42 | X
  10. Milla Gröndahl | 19,25 | 0:15:35 | SH
  11. Tanja Rantanen | 19,03 | 0:15:46 | SH
  12. Terhi Valkeavirta | 12,52 | 0:23:58 | SH
  13. Suvi Eskelinen | 9,02 | 0:33:15 | SAM
  • Kaisa Mäki-Arvela | DNS
  • Marko Pasanen | DNS

SPJ 2 x 2,3km

  1. Henni Heiskanen | 23,52 | 0:11:44 | 0:05:51, 0:05:53 | X

SP2 2 x 5,0km

  1. Sonja Purra | 17,61 | 0:34:04 | 0:16:53, 0:17:11 | SH
  2. Marko Pasanen | 16,33 | 0:36:44 | 0:17:47, 0:18:57 | SH
  3. Carolina Lindström | 14,27 | 0:42:03 | 0:21:08, 0:20:55 | SH
  4. Taina Laitinen | 10,30 | 0:58:16 | 0:27:59, 0:30:17 | AM

SP4J 2 x 7,7km

  1. Siiri Kytölä | 28,83 | 0:32:03 | 0:15:41, 0:16:22 | X
  2. Amanda Kreivi | 25,76 | 0:35:52 | 0:17:38, 0:18:14 | X

SP4 2 x 7,7km

  1. Vesa-Pekka Jurvelin | 32,63 | 0:28:19 | 0:14:17, 0:14:02 | X | SM1
  2. Niina Forsblom | 31,77 | 0:29:05 | 0:14:31, 0:14:34 | LKSS | SM2
  3. Jenni Kreivi | 30,73 | 0:30:04 | 0:15:06, 0:14:58 | X | SM3
  4. Ripsa Järvi | 28,49 | 0:32:26 | 0:16:24, 0:16:02 | X
  5. Susanna Bürkland | 26,34 | 0:35:05 | 0:17:19, 0:17:46 | SH SM-REK1 | rnb1 SM1
  6. Tanja Rantanen | 25,11 | 0:36:48 | 0:18:16, 0:18:32 | SH SM-REK1 | rnb1 SM2
  7. Lauri Kivioja | 24,14 | 0:38:17 | 0:18:54, 0:19:23 | SH SM-REK2 | rnb1 SM3
  8. Marjo Vesa | 23,71 | 0:38:58 | 0:18:29, 0:20:29 | SH SM-REK2
  9. Marjukka Lehtimäki | 22,65 | 0:40:49 | 0:20:01, 0:20:47 | X
  10. Linda Hautala | 22,37 | 0:41:18 | 0:19:27, 0:21:51 | SH SM-REK2
  11. Tanja Müller | 21,59 | 0:42:48 | 0:21:21, 0:21:27 | SH SM-REK2
  12. Milla Gröndahl | 19,74 | 0:46:49 | 0:23:51, 0:22:58 | SH SM-REK0
  13. Anne Mäkimaa | 18,13 | 0:50:58 | 0:23:52, 0:27:06 | SH SM-REK0
  14. Anitta Pietarsaari | 17,68 | 0:52:15 | 0:26:12, 0:26:03 | SH SM-REK0
  15. Annika Viinikkala | 16,14 | 0:57:16 | 0:26:25, 0:30:51 | SH SM-REK0
  16. Riku Laine | 14,17 | 1:05:13 | 0:32:22, 0:32:51 | SAM REK1
  17. Satu Rohkimainen | 12,84 | 1:11:59 | 0:37:22, 0:34:37 | SAM REK1
  18. Ari Tolonen | 12,69 | 1:12:49 | 0:38:24, 0:34:25 | SAM REK2
  • Tiina Hakala | DNS
  • Anni Siermala | DNS

SP6 2 x 10,6km

  1. Riitta Kempe | 31,41 | 0:40:30 | 0:20:07, 0:20:23 | X | SM1
  2. Laura Liukkonen | 29,10 | 0:43:43 | 0:22:18 | 0:21:25 | X | SM2
  3. Susanna Bürkland | 28,71 | 0:44:18 | 0:21:54, 0:22:24 | SH SM-REK1 | rnb1 SM1
  4. Sari Ikonen | 28,57 | 0:44:31 | 0:22:28, 0:22:03 | X | SM3
  5. Vesa-Pekka Lehtomäki | 28,44 | 0:44:44 | 0:22:10, 0:22:34 | X
  6. Joonas Männikkö | 27,81 | 0:45:44 | 0:22:57, 0:22:47 | SH SM-REK1 | rnb1 SM2
  7. Kaisa Lehto | 26,11 | 048,43 | 0:24:06, 0:24:37 | SH SM-REK2
  8. Sampsa Mäki-Arvela | 25,53 | 0:49:49 | 0:24:23, 0:25:26 | SH SM-REK2
  9. Kurt Köcher | 24,33 | 0:52:17 | 0:25:56, 0:26:21 | X
  10. Antti Piirainen | 22,07 | 0:57:38 | 0:29:01, 0:28:37 | SH
  11. Teemu Valkeavirta | 20,98 | 1:00:37 | 0:30:04, 0:30:33 | SH SM-REK0
  12. Raisa Heiskanen | 18,95 | 1:07:08 | 0:32:14, 0:34:54 | SH SM-REK0
  • Tiina Hakala | DNS

SP8 2 x 15,8km

  1. Vesa-Pekka Lehtomäki | 30,30 | 1:02:34 | 0:31:24, 0:31:10 | X | SM1
  2. Pia-Lisa Alpua | 29,93 | 1:03:21 | 0:31:23, 0:31:58 | X | SM2
  3. Ari Laitinen | 27,33 | 1:09:23 | 0:34:47, 0:34:36 | X | SM3
  4. Kimmo Laasonen | 27,11 | 1:09:57 | 0:34:50, 0:35:07 | X
  5. Joonas Kallio | 24,31 | 1:17:59 | 0:38:21, 0:39:38 | X
  6. Jyri Pylvänäinen | 19,99 | 1:34:52 | 0:45:02, 0:49:50 | SH REK1
  7. Kirsi Puustinen | 19,56 | 1:36:56 | 0:48:56, 0:48:00 | SH REK1
  8. Mikko Paajanen | 19,10 | 1:39:17 | 0:46:21, 0:52:56 | SH REK1

 

Sijoitus | Ajaja | Aika | Rotu & REK-tulos | Siperianhuskyillä ajavat on lihavoitu.

SP4 2 x ~7,0km

  1. Joonas Männikkö | 0:29:45 | SH REK1
  2. Kaisa Lehto | 0:30:57 | SH REK1
  3. Linda Hautala | 0:31:36 | SH REK1
  4. Jonna Henttinen | 0:33:18 | SH REK2
  5. Pontus Löfgen | 0:33:45 | SH REK2
  6. Camilla Eklund-Engvall | 0:33:54 | SH REK2
  7. Agneta Henriksson | 0:34:44 | SH REK2
  8. Katarina Worrsjö | 0:45:08 | SH REK0
  9. Anki Lindgren | 0:46:14 | SH REK0
  10. Heli Moilanen | 0:46:20 | SH REK0
  11. Petri Shemeikka | 0:47:05 | SH REK0
  12. Riitta Tuomaala | 1:00:10 | SAM REK1
  13. Anna Hyvärinen | 1:00:16 | SAM REK1
  14. Ari Tolonen | 1:00:23 | SAM REK1
  15. Ville Anttonen | 1:05:02 | SAM REK2
  16. Anni Siermala | 1:07:30 | SAM REK2
  17. Heikki Hannula | 1:07:40 | SAM REK2
  18. Tiina Joensuu | 1:35:18 | SAM REK0
  • Carolina Lindström | DNF

Sijoitus | Ajaja | Km/h | Aika | Kierrosajat | Rotu | Siperianhuskyillä ajavat on lihavoitu.

SP8 – 8 koiran valjakkoajo 2 x 17 km 

  1. Heinonen Pasi | 29.480 | 1:09:12.0 | 34:26.1, 34.45,9 | X
  2. Lehtomäki Vesa-Pekka |28.869  | 1:10:39.8 | 35:08.2, 35.31,6 | X
  3. Kempe Riitta | 25.572 | 1:19:46.4 | 41:40.0, 38.06,4 | X
  4. Mäki Pauliina | 19.798 | 1:43:02.5 | 49:40.8, 53.21,7 | SH + X
  5. Valkeavirta Teemu | 19.395 | 1:45:10.9 |52:45.1, 52.25,8 | SH
  6. Toivonen Anton | 17.385 | 1:57:20.6 | 59:24.2, 57.56,4 | SH
  • Männikkö Joonas | DNS

SP4 – 4 koiran valjakkoajo 2 x 8,7 km 

  1. Jurvelin Vesa-Pekka | 32.309  | 32:18.8 | 16:14.6, 16.04,2  | X
  2. Heinonen Pasi | 30.943 | 33:44.4 | 16:58.5, 16.45,9 | X
  3. Lehtomäki Vesa-Pekka | 29.151 | 35:48.8 | 18:10.2, 17.38,6 | X
  4. Kärkkäinen Michela | 28.731 | 36:20.2 | 18:13.7, 18.06,5 | X
  5. Leppänen Riikka | 20.187 | 51:43.0 | 26:05.3, 25.37,7 |SH 
  6. Ihalainen Satu | 20.000 | 52:12.0 | 27:18.5, 24.53,5  | SH
  7. Gröndahl Milla| 18.418 | 56:41.1| 28:14.7, 28.26,4 | SH
  8. Hakanen Marika | 18.257 | 57:11.1 | 57:11.1, 29.47,7 | SH
  • Kreivi Jenni | DNS

SP4 RNB1 4- koiran valjakkoajo arktiset rekikoirat 2 x 8,7 km

  1. Mäki-Arvela Sampsa | 27.295 | 38:14.9 | 19:26.5,18.48,4 | SH
  2. Hautala Linda | 24.807 | 24.807 | 21:12.1,  20.53,0 | SH
  3. Kivioja Lauri | 24.706 | 42:15.4 | 21:43.9, 20.31,5 | SH
  4. Tamminen Janne | 24.341 | 42:53.4 | 42:53.4, 21.23,8 | SH
  5. Tamminen Heidi | 24.268 | 43:01.2 | 21:29.6, 21.23,8 | SH
  6. Mäkiniemi Oona | 21.765 | 47:58.0 | 24:17.7, 23.40,3 | SH 
  7. Niiranen Mona |17.456  | 59:48.4 | 29:26.9, 30.21,5 | SH 

SP4J 4-koiran valjakkoajo nuoret 2 x 8,7 km 

  1. Kytölä Siiri | 27.422 | 38:04.3 | 18:45.8, 19.18,5 | X
  2. Käck Minna | 16.061 | 1:05:00.1 | 32:07.6, 32.52,5 | SH

SPH1-2 1-2 koiran harrastusvaljakkoajo 5 km 

  1. Saarinen Minna-Mari | 24.917 | 12:02.4 | X
  2. Purra Sonja | 20.984 | 14:17.8 | SH
  3. Jönkkäri Jarno | 19.574 | 15:19.6 | SH
  4. Mäkimaa Anne | 18.872 | 15:53.8 | SH
  5. Kallio Elena | 17.991 | 16:40.5 | X 
  6. Tamminen Janne | 17.764 | 16:53.3 | AM + GR
  7. Santala Josefiina | 16.074 | 18:39.8 | SH
  8. Erkkilä Riina | 15.678 | 19:08.1 | SH
  9. Salonen Leena | 14.169 | 21:10.4 | AM 

Sijoitus | Ajaja | Km/h | Aika | Kierrosajat | Rotu & REK-tulos | Siperianhuskyillä ajavat on lihavoitu.

SP4 2 x 10,5 km siperianhuskyt

  1. Tamminen Heidi | 21,71 | 0:58:03 |0:29:19, 0:28:44  | SH REK1
  2. Mähönen Niko |21,59  | 0:58:21 |0:28:41,  0:29:40 | SH REK1
  3. Lahtinen Suvi | 21,22 | 0:59:22 | 0:28:33, 0:30:49 | SH REK1
  4.  Müller Tanja| 20,34 |  1:01:57 | 0:30:41, 0:31:16  | SH REK2
  5. Mansikkaniemi Lauri | 20,05 | 1:02:50 | 0:30:36, 0:32:14 | SH REK2
  6. Kiijärvi Anne | 18,84 | 1:06:53 | 0:31:15, 0:35:38 | SH REK2
  7. Parikka Iita | 18,78 | 1:07:06 | 0:32:22, 0:34:44 | SH REK2
  • Saarinen Hanne | DNF

SP6 2x 13,5 km siperianhuskyt

  1. Rantanen Tanja | 23,52 | 1:08:53 | 0:34:52, 0:34:01 | SH REK1
  2. Mäki-Arvela Sampsa | 23,44 | 1:09:06 | 0:34:03, 0:35:03  | SH REK1
  3. Piirainen Antti | 21,59 | 1:15:03 | 0:38:38, 0:36:25 | SH REK2
  4. Tamminen Janne |20,53  | 1:18:54 |0:39:47, 0:39:07  | SH REK2
  • Karmaluoto Mervi | DNF

SP4 2 x 10,5 km Alaskanmalamuutit

  1. Vuorela Jasmine | 13,59 | 1:32:41 | 0:46:29, 0:46:12  | AM REK1
  2. Mertala Pekka | 9,92 | 2:07:02 | 1:06:54, 1:00:08 | AM REK2
  3. Puonti Sami | 9,91 | 2:07:09  | 1:07:57, 0:59:12  | AM REK2

SP4 2 x 10,5 km Samojedit

  1. Rohkimainen Satu | 12,47 | 1:41:01 | 0:52:05, 0:48:56 | SAM REK1
  2. Lehtinen Marika | 9,98 | 2:06:16 | 1:03:37, 1:14:39 | SAM REK2
  3. Hirvonen Kalle | 9,90 | 2:07:17 | 1:02:26, 1:04:51 | SAM REK2
  4. Mantere Mirva | 9,88 | 2:07:34 | 1:04:37, 1:02:57 | SAM REK2 

Sijoitus | Ajaja | Km/h | Aika | Kierrosajat | Rotu & REK-tulos | Siperianhuskyillä ajavat on lihavoitu.

MD10 3 x 45km

  1. Kimmo Laasonen | 21,83 | 6:11:01 | 2:07:33, 2:03:01, 2:00:27 | X
  2. Jussi Pietikäinen | 19,44 | 6:56:46 | 2:21:37, 2:19:42, 2:15:27 | SH REK1
  3. Mikael Bäckman | 17,91 | 7:32:21 | 2:35:28, 2:31:16, 2:25:37 | SH REK1
  4. Kimmo Haapanen | 14,55 | 9:16:37 | 3:22:09, 2:59:26, 2:55:02 | X
  5. Marko Vesterinen | 13,67 | 9:52:32 | 3:27:14, 3:16:03, 3:09:15 | AM
  • Janne Venäläinen | DNF
  • Toni Ojatalo | DNS
  • Vesa-Pekka Lehtomäki | DNS

MD6 3 x 45km

  1. Mari Anttila | 18,57 | 7:16:14 | 2:26:27, 2:30:45, 2:19:02 | X
  2. Jenna Behm | 18,19 | 7:25:23 | 2:23:13, 2:46:42, 2:15:28 | X
  3. Jonna Henttinen | 17,65 | 7:38:55 | 2:40:31, 2:32:50, 2:25:34 | SH REK1
  4. Tero Piilola | 17,20 | 7:50:50 | 2:41:37, 2:32:08, 2:37:05 | SH REK1
  5. Tuomo Aaltonen | 16,83 | 8:01:16 | 2:47:39, 2:37:41, 2:35:56 | X
  6. Heidi Pulkkinen | 15,07 | 8:57:30 | 2:53:57, 3:07:43, 2:55:50 | SH REK2
  7. Kirsti Parikka | 14,17 | 9:31:38 | 3:14:58, 3:14:00, 3:02:40 | SH REK3
  • Kaisu Jousjärvi | DNS

MD4 3 x 33km

  1. Ronja Snåre | 20,76 | 4:46:07 | 1:41:27, 1:35:03, 1:29:37 | X
  2. Jari Snåre | 20,71 | 4:46:50 | 1:38:46, 1:36:02, 1:32:02 | X
  3. Sanna Polso | 20,24 | 4:53:28 | 1:46:10, 1:38:43, 1:28:35 | X
  4. Joonas Kallio | 19,57 | 5:03:28 | 1:48:34, 1:37:47, 1:37:07 | SH + X
  5. Laura Kääriäinen | 17,29 | 5:43:29 | 2:05:28, 1:50:42, 1:47:19 | SH REK1
  6. Sini Honkanen | 16,38 | 6:02:34 | 2:08:59, 2:02:04, 1:51:31 | SH REK1
  7. Jani Heikkilä | 14,06 | 7:02:24 | 2:35:27, 2:23:13, 2:03:44 | SH REK2
  8. Toni Miettinen | 13,69 | 7:14:02 | 2:34:49, 2:24:12, 2:15:01 | SH REK3
  9. Jarmo Leppänen | 11,88 | 8:19:50 | 2:54:49, 2:42:48, 2:42:13 | AM SM-REK1
  10. Sami Heinonen | 11,85 | 8:21:28 | 2:55:00, 2:42:09, 2:44:19 | AM SM-REK1
  11. Juha Majalainen | 9,92 | 9:58:58 | 3:38:15, 3:24:14, 2:56:29 | AM SM-REK2
  12. Anne Korhonen | 9,88 | 10:01:02 | 3:25:09, 3:28:00, 3:07:53 | AM SM-REK3
  13. Reetta Majalainen | 9,69 | 10:13:18 | 3:35:56, 3:26:50, 3:10:32 | AM SM-REK3
  14. Leena Heikkilä | 9,06 | 10:55:40 | 3:36:23, 3:31:42, 3:47:35 | AM SM-REK0
  • Janne Härkönen | DNS

Sijoitus | Ajaja | Aika | Kierrosajat | Rotu & REK-tulos | Siperianhuskyillä ajavat on lihavoitu.

SP4 2 x 6,4km

  1. Tanja Rantanen | 0:34:25 | 0:16:42, 0:17:43 | SH REK1
  2. Marjo Vesa | 0:35:42 | 0:16:39, 0:19:03 | SH REK1
  3. Tuomas Pöyry | 0:37:35 | 0:16:58, 0:20:37 | SH REK2
  4. Victoria Ryytty | 0:37:53 | 0:18:16, 0:19:37 | SH REK2
  5. Marjukka Lehtimäki | 0:38:48 | 0:17:50, 0:20:58 | SH REK2
  6. Maarit Alppinen | 0:44:27 | 0:19:18, 0:25:09 | SH REK3
  7. Heli Moilanen | 0:51:06 | 0:22:12, 0:28:54 | SH REK0
  8. Rita Kolehmainen | 0:57:06 | 0:23:54, 0:33:12 | SH REK0
  9. Petri Shemeikka | 0:57:22 | 0:23:08, 0:34:14 | SH REK0
  10. Ari Tolonen | 1:10:02 | 0:30:56, 0:39:06 | SAM REK1
  11. Riku Laine | 1:10:26 | 0:31:34, 0:38:52 | SAM REK1
  12. Anna Hyvärinen | 1:10:31 | 0:29:21, 0:41:10 | SAM REK1
  13. Ville Anttonen | 1:10:57 | 0:30:09 | 0:40:48 | SAM REK1
  14. Riitta Tuomaala | 1:11:19 | 0:28:34, 0:42:45 | SAM REK1
  15. Anni Siermala | 1:21:35 | 0:31:36, 0:49:59 | SAM REK2
  16. Mirva Mantere | 1:25:57 | 0:37:11, 0:48:46 | SAM REK3
  • Kristiina Joensuu | DNF

Sijoitus | Ajaja | Aika | Kierrosajat | Rotu & REK-tulos | Siperianhuskyillä ajavat on lihavoitu.

SP8 2 x 16km

  1. Kaisa Lehto | 1:14:28 | 0:36:27, 0:38:01 | SH REK1
  2. Sampsa Mäki-Arvela | 1:15:13 | 0:38:05, 0:37:08 | SH REK1
  3. Jonna Henttinen | 1:18:19 | 0:38:54, 0:39:25 | SH REK1
  4. Satumarja Stenman | 1:22:01 | 0:38:14, 0:43:47 | SH REK2
  5. Teemu Valkeavirta | 1:41:57 | 0:52:36, 0:49:21 | SH REK0
  6. Marko Vesterinen | 1:50:31 | 0:55:13, 0:55:18 | AM REK1
  7. Janne Härkönen | 2:21:30 | 1:15:54, 1:05:36 | AM REK2
  8. Reima Saapunki | 2:48:59 | 1:23:51, 1:25:08 | AM REK0
  9. Juha Majalainen | 3:42:55 | 1:43:21, 1:59:34 | AM REK0
  • Kari Laurila | DNF

SP4 2 x 16km

  1. Johanna Pelli | 1:24:45 | 0:41:52, 0:42:53 | SH REK1
  2. Suvi Lahtinen | 1:26:50 | 0:41:35, 0:45:15 | SH REK1
  3. Sini Paukkuri | 1:30:21 | 0:44:39, 0:45:42 | SH REK2
  4. Ari Savolainen | 1:43:10 | 0:52:04, 0:51:06 | SH REK3
  5. Sami Heinonen | 2:21:23 | 1:06:18, 1:15:05 | AM REK1
  6. Jenni Holopainen | 2:25:35 | 1:11:42, 1:13:53 | AM REK1
  7. Jasmine Vuorela | 2:47:50 | 1:20:25, 1:27:25 | AM REK2
  8. Petra Pulkkanen | 2:58:42 | 1:26:42, 1:32:00 | AM REK3
  9. Mila Ahonen | 3:01:14 | 1:30:12, 1:31:02 | AM REK3
  10. Anne Korhonen | 3:01:15 | 1:31:09, 1:30:06 | AM REK3
  • Rita Kolehmainen | DNF
  • Minna Leppäniemi | DNF
  • Marika Kunnari | DNF

Sijoitus | Ajaja | Aika | Rotu & REK-tulos | Siperianhuskyillä ajavat on lihavoitu.

SP4 2 x ~5,6km

  1. Tanja Rantanen | 0:26:54 | SH REK1
  2. Suvi Lahtinen | 0:31:31 | SH REK2
  3. Hertta Alioravainen | 0:37:44 | SH REK3
  4. Rita Kolehmainen | 0:41:06 | SH REK0
  5. Toni Miettinen | 0:41:56 | SH REK0
  6. Ville Anttonen | 0:47:15 | SAM REK1
  7. Ari Tolonen | 0:47:37 | SAM REK1
  8. Anna Hyvärinen | 0:50:35 | SAM REK2
  9. Kristiina Joensuu | 0:51:31 | SAM REK2
  10. Riitta Tuomaala | 0:52:52 | SAM REK2
  11. Heli Moilainen | 0:54:47 | SH REK0
  12. Marika Kunnari | 0:56:49 | AM REK1
  13. Anni Siermala | 0:56:51 | SAM REK2
  14. Eino Heikkinen | 0:57:26 | AM REK1
  15. Maija Karjalainen | 0:57:28 | AM REK1
  16. Heikki Hannula | 1:00:01 | SAM REK3
  • Auli Liimatta | DNF

Sijoitus | Ajaja | Km/h | Aika | Kierrosajat | Rotu & REK-tulos | Siperianhuskyillä ajavat on lihavoitu.

MD8 2 x 36km

  1. Jussi Pietikäinen | 17,66 | 4:04:35 | 1:49:51, 2:14:44 | SH REK1
  2. Tero Piilola | 17,13 | 4:12:07 | 1:57:05, 2:15:02 | SH REK1
  3. Jonna Henttinen | 16,15 | 4:27:33 | 1:57:51, 2:29:42 | SH REK2
  4. Kaisa Lehto | 16,14 | 4:27:39 | 1:58:14, 2:29:25 | SH REK2
  5. Janne Venäläinen | 16,02 | 4:29:39 | 2:00:54, 2:28:45 | SH REK2
  6. Tuomo Aalto | 16,01 | 4:29:49 | 2:03:11, 2:26:38 | SH +X
  7. Toni Ojatalo | 14,84 | 4:51:06 | 2:09:43, 2:41:23 | X
  8. Heidi Pulkkinen | 13,99 | 5:08:45 | 2:18:35, 2:50:10 | SH REK3
  9. Toni Miettinen | 12,08 | 5:57:39 | 2:40:06, 3:17:33 | SH REK0

MD4 2 x 29km

  1. Joonas Kallio | 18,31 | 3:10:05 | 1:30:42, 1:39:23 | 3:10:05 | SH + AH
  2. Laura Kääriäinen | 16,30 | 3:33:31 | 1:40:03, 1:53:28 | SH REK1
  3. Sini Paukkuri | 15,51 | 3:44:26 | 1:45:03, 1:59:23 | SH REK1
  4. Sini Honkanen | 15,19 | 3:49:02 | 1:46:17, 2:02:45 | SH REK1
  5. Ville Saastamoinen | 14,54 | 3:59:21 | 1:52:43, 2:06:38 | SH REK2
  6. Timo Rautiainen | 14,53 | 3:59:34 | 1:54:31, 2:05:03 | SH REK2
  7. Heikki Uusi-Illikainen | 14,06 | 4:07:30 | 2:03:53, 2:03:37 | SH REK2
  8. Kaisu Jousjärvi | 13,06 | 4:26:32 | 2:01:01, 2:25:31 | SH REK3
  9. Kirsi Puustinen | 11,64 | 4:59:02 | 2:22:50, 2:36:12 | AM REK1
  10. Sami Heinonen | 11,10 | 5:13:24 | 2:26:37, 2:46:47 | AM REK1
  11. Janne Härkönen | 11,10 | 5:13:31 | 2:34:41, 2:38:50 | AM REK1
  12. Jarmo Leppänen | 10,95 | 5:17:48 | 2:32:39, 2:45:09 | AM REK1
  13. Maija Karjalainen | 9,90 | 5:51:33 | 2:50:29, 3:01:04 | AM REK2
  14. Petra Pulkkanen | 9,75 | 5:56:50 | 2:57:45, 2:59:05 | AM REK2
  15. Ilpo Hacklin | 9,15 | 6:20:13 | 2:56:33, 3:23:40 | AM REK3
  16. Anne Korhonen | 8,53 | 6:48:00 | 3:05:21, 3:42:31 | AM REK0
  • Reima Saapunki | DNF
  • Kaarlo Väänänen | DNF

Sijoitus | Ajaja | Km/h | Aika | Kierrosajat | Rotu & REK-tulos | Siperianhuskyillä ajavat on lihavoitu.

SP4 2 x 8,6km

  1. Kaisa Lehto | 23,42 | 0:44:04 | 0:22:12, 0:21:52 | SH REK1
  2. Joonas Männikkö | 22,75 | 0:45:22 | 0:23:17, 0:22:05 | SH REK1
  3. Tanja Rantanen | 22,64 | 0:45:35 | 0:22:31, 0:23:04 | SH REK1
  4. Jonna Henttinen | 21,02 | 0:49:06 | 0:24:54, 0:24:12 | SH REK2
  5. Marjukka Lehtimäki | 20,10 | 0:51:20 | 0:26:51, 0:24:29 | SH REK2
  6. Linda Hautala | 19,92 | 0:51:48 | 0:26:17, 0:25:31 | SH REK2
  7. Iita Parikka | 18,36 | 0:56:13 | 0:29:19, 0:26:54 | SH REK3
  8. Sanna Eriksson | 17,13 | 1:00:15 | 0:31:02, 0:29:13 | SH REK0
  9. Ari Savolainen | 16,97 | 1:00:49 | 0:30:34, 0:30:15 | SH REK0
  10. Kaisa-Annika Lehto | 16,81 | 1:01:23 | 0:30:20, 0:31:03 | SH REK0
  11. Hertta Alioravainen | 15,78 | 1:05:25 | 0:32:25, 0:33:00 | SH REK0 
  12. Marika Kunnari | 11,50 | 1:29:45 | 0:44:30, 0:45:15 | AM REK1
  13. Mirka Saapunki | 11,02 | 1:33:37 | 0:49:43, 0:43:54 | AM REK1
  14. Ville Anttonen | 10,87 | 1:34:56 | 0:48:35, 0:46:21 | SAM REK1
  15. Reima Saapunki | 10,51 | 1:38:14 | 0:47:46, 0:50:28 | AM REK2
  16. Ari Tolonen | 10,37 | 1:39:29 | 0:50:49, 0:48:40 | SAM REK1
  17. Riku Laine | 10,27 | 1:40:28 | 0:51:09, 0:49:19 | SAM REK1
  18. Auli Liimatta | 7,89 | 2:10:49 | 1:05:43, 1:05:06 | SAM REK0

Sijoitus | Ajaja | Km/h | Aika | Kierrosajat | Rotu | Siperianhuskyillä ajavat on lihavoitu.

DR4 2 x 4,8 km

  1. Satu Ihalainen | 23,56 | 0:24:27 | 0:12:27, 0:12:00 | SH
  2. Anne Mäkimaa | 23,10 | 0:24:56 | 0:12:34, 0:12:22 | SH
  3. Heidi Tamminen | 22,62 | 0:25:28 | 0:12:48, 0:12:40 | SH
  4. Tanja Müller | 21,57 | 0:26:42 | 0:13:24, 0:13:18 | SH
  5. Iita Parikka | 20,05 | 0:28:44 | 0:14:17, 0:14:27 | SH
  6. Riikka Leppänen | 17,90 | 0:32:11 | 0:16:07, 0:16:04 | SH
  7. Sami Puonti | 12,29 | 0:46:53 | 0:22:35, 0:24:18 | AM
  • Terhi Valkeavirta | DNS
  • Teemu Valkeavirta | DNS

Sijoitus | Ajaja | Km/h | Aika | Kierrosajat | Rotu | Siperianhuskyillä ajavat on lihavoitu.

DS2 2 x 4,8km

  • Mikko Nurmi | 18,89 | 0:30:30 | 0:15:28, 0:15:02 | SH

Sijoitus | Ajaja | Aika | Rotu | Siperianhuskyillä ajavat on lihavoitu.

DR4 ~3,8 km

  1. Joonas Männikkö | 0:07:21 | SH
  2. Jonna Henttinen | 0:07:43 | SH
  3. Reima Saapunki | 0:08:34 | SH
  4. Noora Lehtiniemi | 0:08:54 | SH + X
  5. Kaisa Lehto | 0:09:05 | SH
  6. Hertta Alioravainen | 0:09:47 | SH
  7. Ari Tolonen | 0:11:43 | SAM

Sijoitus | Ajaja | Aika | Rotu | Siperianhuskyillä ajavat on lihavoitu.

DS2 ~3,8 km

  • Hertta Alioravainen | 0:08:52 | SH

Sijoitus | Ajaja | Aika | Rotu | Siperianhuskyillä ajavat on lihavoitu.

DC ~2 km

  • Jenni Mourujärvi | 0:07:48 | SH
  • Jonna Kotila | 0:08:26 | SH
  • Sara Ruonala | 0:09:11 | SH

Sijoitus | Ajaja | Km/h | Aika | Kierrosajat | Rotu | Siperianhuskyillä ajavat on lihavoitu.

DR8 2 x 7,7 km

  1. Vesa-Pekka Lehtomäki | 29,162 | 0:31:41.1 | 0:15:53.8, 0:15:47.3 | X
  2. Sampsa Mäki-Arvela | 27,113 | 0:34:04.8 | 0:16:37.5, 0:17:27.3 | X
  3. Urho Ahomaa | 23,442 | 0:39:25.0 | 0:19:40.8, 0:19:44.2 | X
  4. Tapio Mansikkaniemi | 20,823 | 0:44:22.4 | 0:21:35.8, 0:22:46.6 | SH
  5. Pauliina Mäki | 20,185 | 0:45:46.6 | 0:21:02.2, 0:24:44.4 | SH

DR6 6,8 km + 4,9 km

  1. Vesa-Pekka Lehtomäki | 29,401 | 0:23:52.6 | 0:13:47.0, 0:10:05.6 | X
  2. Tero Asula | 26,967 | 0:26:01.9 | 0:15:10.9, 0:10:51.0 | SH
  3. Kurt Köcher | 26,912 | 0:26:05.1 | 0:15:44.1, 0:10:21.0 | X
  4. Minna Räsänen | 17,056 | 0:41:09.5 | 0:24:03.3, 0:17:06.2 | SH
  • Erkki Bürkland | DNF

DR4 4,9 km + 3,7 km 

  1. Teemu Lojamo | 33,366 | 0:15:27.9 | 0:08:54.2, 0:06:33.7 | LKSS
  2. Antti Mäkiaho | 33,088 | 0:15:35.7 | 0:09:00.9, 0:06:34.8 | X
  3. Katariina Milojkovic | 32,999 | 0:15:38.2 | 0:08:57.4, 0:06:40.8 | X
  4. Riitta Kempe | 32,82 | 0:15:43.2 | 0:08:57.8, 0:06:45.4 | X
  5. Jaakko Pitkänen | 29.867 | 0:17:16.6 | 0:09:53.7, 0:07:22.9 | SH
  6. Tanja Rantanen | 28,926 | 0:17:50.3 | 0:10:16.2, 0:07:34.1 | SH
  7. Joonas Kallio | 26,791 | 0:19:15.6 | 0:11:03.7, 0:08:11.9 | X
  8. Johanna Pelli | 26,740 | 0:19:17.8 | 0:11:15.3, 0:08:02.5 | SH
  9. Pauliina Mäki | 26,421 | 0:19:31.8 | 0:11.16.8, 0:08:15.0 | X
  10. Milla Gröndahl | 26,331 | 0:19:35.8 | 0:11:13.0, 0:08:22.8 | SH
  11. Lasse Valo | 26,019 | 0:19:49.9 | 0:11:30.9, 0:08:19.0 | SH
  12. Sampsa Mäki-Arvela | 26,012 | 0:19:50.2 | 0:11:25.1, 0:08:25.1 | SH
  13. Maija Alasalmi | 25,342 | 0:20:21.7 | 0:11:43.5, 0:08:38.2 | X
  14. Heidi Tamminen | 24,103 | 0:21:24.5 | 0:12:44.8, 0:08:39.7 | SH
  15. Anne Mäkimaa | 23,854 | 0:21:37.9 | 0:13:09.3, 0:08:28.6 | SH
  16. Ville-Henrikki Ahokas | 23,728 | 0:21:44.8 | 0:12:43.8, 0:09:01.0 | SH
  17. Tuija Laaksonen | 22,959 | 0:22:28.5 | 0:13:13.3, 0:09:15.2 | SH
  18. Jenna Behm | 22,580 | 0:22:51.1 | 0:13:08.9, 0:09:42.2 | X + BC
  19. Terhi Valkeavirta | 21.846 | 0:23:37.2 | 0:13:45.0, 0:09:52.2 | SH
  20. Raisa Heiskanen | 21,057 | 0:24:30.3 | 0:14:18.2, 0:10:21.1 | SH
  21. Melina Nurmiranta | 19,509 | 0:26:27.0 | 0:14:24.7, 0:12:02.3 | SH
  22. Petra Pulkkanen | 15,938 | 0:32:22.5 | 0:18:28.7, 0:13:53.8 | AM
  23. Reima Saapunki | 15,238 | 0:33:51.8 | 0:20:55.9, 0:12:55.9 | AM
  24. Marika Hakanen | 10,572 | 0:48:48.5 | 0:29:09.8, 0:19:38.7 | SH
  • Teemu Valkeavirta | DNS
  • Lauri Mansikkaniemi | DNS
  • Mari Lustig | DNS
  • Anu Parikka | DNS
  • Satu Ihalainen | DNS

DR4J 4,9 km + 3,7 km

  1. Siiri Kytölä | 25,400 | 0:20:18.9 | 0:10:01.2, 0:10:17.7 | X
  2. Amanda Kreivi | 24,135 | 0:21:22.8 | 0:12:35.2, 0:08:47.6 | SH
  3. Nikanor Pitkänen | 22,536 | 0:22:53 | 0:13:23.7, 0:09:30.1 | SH
  4. Mirka Saapunki | 18,185 | 0:28:22.5 | 0:16:24.8, 0:11:57.7 | AM + X
  5. Mila Ahonen | 14,124 | 0:36:32.0 | 0:20:49.0, 0:15:43.0 | AM
  • Ella Pöllänen | DNS

Ajaja | Km/h | Aika | Kierrosajat | Rotu | Vain siperianhuskyillä ajavat on listattu ja lihavoitu.

DS2 2 x 4,9 km

  • Aleksandr Kulygin | 23,160 | 0:25:23.3 | 0:12:22.0, 0:13:01.3 | SH
  • Kirsi Puustinen | 22,848 | 0:25:44.1 | 0:13:11.0, 0:12:33.1 | SH
  • Josefiina Santala | 17,727 | 0:33:10.2 | 0:15:21.0, 0:17:49.2 | SH

Sijoitus | Ajaja | Km/h | Aika | Kierrosajat | Rotu | Siperianhuskyillä ajavat on lihavoitu.

DR4 2 x 4,2 km

  1. Teemu Lojamo | 31,05 | 0:16:14 | 0:08:04, 0:08:10 | LKSS
  2. Katariina Milojkovic | 30,42 | 0:16:34 | 0:08:19, 0:08:15 | X
  3. Heli Heikkinen | 28,61 | 0:17:37 | 0:08:47, 0:08:50 | X
  4. Pauliina Mäki | 26,71 | 0:18:52 | 0:09:32, 0:09:20 | SH + X
  5. Janne Härkönen | 18,79 | 0:26:49 | 0:13:48, 0:13:01 | AM
  6. Marika Kunnari | 18,42 | 0:27:22 | 0:13:48, 0:13:34 | AM
  7. Ari Tolonen | 15,97 | 0:31:33 | 0:16:30, 0:15:03 | SAM
  8. Reima Saapunki | 15,61 | 0:32:17 | 0:15:43, 0:16:43 | AM
  9. Riku Laine | 15,28 | 0:32:59 | 0:15:57, 0:17:02 | SAM
  10. Sami Puonti | 13,70 | 0:36:47 | 0:19:00, 0:17:47 | AM
  11. Maija Karjalainen | 13,21 | 0:38:10 | 0:18:02, 0:20:08 | AM

Sijoitus | Ajaja | Km/h | Aika | Kierrosajat | Rotu | Siperianhuskyillä ajavat on lihavoitu.

DR8 2 x 6,8 km

  1. Vesa-Pekka Lehtomäki | 28,533 | 0:28:35.9 | 0:13:33.2, 0:15:02.7 | X
  2. Kurt Köcher | 24,884 | 0:32:47.5 | 0:16:40.6, 0:16:06.9 | X

Sijoitus | Ajaja | Km/h | Aika | Kierrosajat | Rotu & REK-tulos | Siperianhuskyillä ajavat on lihavoitu.

DR4 2 x 4,9 km

  1. Antti Mäkiaho | 32,874 | 0:17:53.2 | 0:08:53.7, 0:08:59.5 | X
  2. Teemu Lojamo | 32,178 | 0:18:16.4 | 0:09:04.9, 0:09:11.5 | LKSS
  3. Riitta Kempe | 32,087 | 0:18:19.5 | 0:09:07.0, 0:09:12.5 | X
  4. Katariina Milojkovic | 30,072 | 0:19:33.2 | 0:09:51.5, 0:09:41.7 | X
  5. Vesa-Pekka Lehtomäki | 27,197 | 0:21:37.2 | 0:10:49.4, 0:10:47.8 | X
  6. Sampsa Mäki-Arvela | 26,770 | 0:21:57.9 | 0:10:38.6, 0:11:19.3 | SH
  7. Pauliina Mäki | 26,025 | 0:22:35.6 | 0:11:10.6, 0:11:25.0 | SH REK1
  8. Satu Ihalainen | 25,358 | 0:23:11.3 | 0:11:35.8, 0:11:35.5 | SH REK1
  9. Johanna Pelli | 25,348 | 0:23:11.8 | 0:11:20.2, 0:11:51.6 | SH REK1
  10. Sonja Purra | 23,357 | 0:25:10.5 | 0:12:40.5, 0:12:30.0 | SH REK2
  11. Jukka Laaksonen | 22,960 | 0:25:36.6 | 0:12:41.7, 0:12:54.9 | SH REK2
  12. Elli Lammela | 21,626 | 0:27:11.4 | 0:13:06.5, 0:14:04.9 | SH REK3
  13. Riikka Leppänen | 20,994 | 0:28:00.5 | 0:13:42.8, 0:14:17.7 | SH
  • Heli Isotalo | DNS
  • Kirsimarja Lampinen | DNS
  • Jaakko Pitkänen | DNS
  • Tanja Rantanen | DNS

Ajaja | Km/h | Aika | Kierrosajat | Rotu | Vain siperianhuskyillä ajavat on listattu ja lihavoitu.

DS2 2 x 4,9 km

  • Antti Mäkiaho | 27,393 | 0:21:27.9 | 0:10:38.8, 0:10:49.1 | SH
  • Heidi Ahlfors | 24,972 | 0:23:32.8 | 0:11.51.4, 0:11:41,4 | SH
  • Kirsi Puustinen | 22,615 | 0:26:00.0 | 0:12:39.9, 0:13:20.1 | SH
  • Josefiina Santala | 17,607 | 0:33:23.8 | 0:16:46.4, 0:16:37.4 | SH

Sijoitus | Ajaja | Km/h | Aika | Rotu | Siperianhuskyillä ajavat on lihavoitu.

DR8 5,7 km

  1. Vesa-Pekka Lehtomäki | 28,34 | 0:12:04 | X
  2. Samspa Mäki-Arvela | 24,37 | 0:14:02 | SH
  3. Mika Hamari | 19,38 | 0:17:39 | SH
  4. Kirsti Parikka | 15,31 | 0:22:20 | SH
  5. Janne Härkönen | 15,04 | 0:22:44 | AM

Sijoitus | Ajaja | Km/h | Aika | Rotu | Siperianhuskyillä ajavat on lihavoitu.

DR4 4,2 km

  1. Teemu Lojamo | 30,92 | 0:08:09 | LKSS
  2. Jaakko Pitkänen | 29,25 | 0:08:37 | SH
  3. Vesa-Pekka Lehtomäki | 29,02 | 0:08:41 | X
  4. Erkki Bürkland | 28,42 | 0:08:52 | SH
  5. Martins Kristons | 27,79 | 0:09:04 | SH
  6. Tanja Rantanen | 27,64 | 0:09:07 | SH
  7. Johanna Pelli | 27,05 | 0:09:19| SH
  8. Pauliina Mäki | 24,95 | 0:10:06 | X
  9. Lauri Mansikkaniemi | 22,07 | 0:11:25 | SH
  10. Jukka Laaksonen | 21,3 | 11:50 | SH
  11. Jukka-Pekka Ahonen | 21 | 12:00 | X
  12. Mikko Nurmi | 19,53 | 0:12:54 | SH
  13. Elli Lammela | 19,02 | 0:13:15 | SH
  14. Iita Parikka | 18,81 | 0:13:24 | SH
  15. Anitta Pietarsaari | 16,84 | 0:14:58 | SH
  • Antti Mäkiaho | DNF
  • Tero Asula | DNS

Sijoitus | Ajaja | Km/h | Aika | Kierrosajat | Rotu & REK-tulos | Siperianhuskyillä ajavat on lihavoitu.

DR4 2 x 4,2 km

  1. Erkki Bürkland | 27,44 | 0:18:22 | 0:08:52, 0:09:30 | SH REK1
  2. Tanja Rantanen | 27,43 | 0:18:26 | 0:09:07, 0:09:19 | SH REK1
  3. Lauri Mansikkaniemi | 20,13 | 0:25:02 | 0:11:25, 0:13:37 | SH REK0
  4. Elli Lammela | 18,88 | 0:26:42 | 0:13:15, 0:13:27 | SH REK0
  5. Anitta Pietarsaari | 16,17 | 0:30:33 | 0:14:58, 0:15:35 | SH REK0
  • Jukka Laaksonen | DNF
  • Iita Parikka | DNF

Menneiden kausien tulokset löytyvät täältä!

Tähän osioon on kerätty joitakin vuoden 2004 tai sitä vanhempien vuosien siperianhuskyjen kilpailu- ja käyttökoetuloksia
Kilpailu- ja käyttökoetulokset on pääsääntöisesti lajiteltu aakkosjärjestykseen, kuitenkin siten, että korkeimpia palkintoja eniten saaneet ovat alussa. Tässähän on kyseessä ajajan aktiivisuus, ei välttämättä koiran paremmuus muihin nähden. Käyttökoetulokset on nyt listattu myös koirakohtaisin pistein. Kokeeksi on myös osalle koirista muokattu sukutaululinkkejä, ja kun jostain piti aloittaa, on aloitettu listan alusta, mutta linkkejä sukutauluihin löytyy muualtakin. Osa tiedoista puuttuu, mutta mikäli omistajilla vielä on vanhat koirakohtaiset pöytäkirjat tallella voidaan taulukkoja täydentää. Samoin, jos lukijat huomaavat virheitä tiedostoissa, ilmoittakaa, niin korjataan asia.
Kilpailuihin ja kokeisiin liittyviä tiedostoja