Koetuloksia

Kisa- ja koetuloksia

Siperianhuskyjen kilpailukoe ja käyttökoetulokset ovat 15.6.2005 alkaen katsottavissa suoraan
Suomen Kennelliiton KoiraNet- jalostustietojärjestelmästä.

Vaikka KoiraNet-jalostustietojärjestelmä palvelee tulevaisuudessa harrastajia laajasti ja ajantasaisesti, päivitämme myös tänne kisojen, sekä REK-kokeiden tuloksia. REKÄ-kokeiden tulokset löytyvät KoiraNet-jalostustietojärjestelmästä.

Tarkemmat koetulostiedot julkaistaan myös edelleen Siperianhusky-lehdessä tulosten saapumisjärjestyksessä.

Tuloksia kaudelta 2017-2018

Sijoitus | Ajaja | Km/h | Aika | Kierrosajat | Rotu & REK-tulos | Siperianhuskyillä ajavat on lihavoitu.

Lasten luokka (Sijoitus | Ajaja | Aika)

  1. Lucas Asula | 0:00:15.2
  2. Taica Asula | 0:00:16.8
  3. Miko Lojamo | 0:00:19.5
  4. Ilona Paajanen | 0:00:20.5
  5. Miisa Bürkland | 0:00:21.3
  6. Peetu Bürkland | 0:00:23.3
  7. Vilja Mäki-Arvela | 0:00:23.8
  8. Emilia Paajanen | 0:00:27.0

SPJ 2 x 3,8km

  1. Siiri Kytölä | 28,02 | 0:15:25 | 0:07:38, 0:07:47 | X
  • Henni Heiskanen | DNS

Harrastus Hiihto 2 x 5,7km

  1. Rita Karjalainen | 24,14 | 0:28:20 | 0:13:44, 0:14:36 | X
  2. Timo Rautio | 22,40 |  0:30:32 | 0:15:02, 0:15:30 | Dobermanni
  3. Jarno Räsänen | 21,65 | 0:31:36 | 0:15:11, 0:16:25 | LKSS
  4. Leo Pessi | 15,17 | 0:45:06 | 0:22:13, 0:22:53 | SH
  • Raisa Heiskanen | DNS

SP2 2 x 5,7km

  1. Tiina Hakala | 25,01 | 0:27:21 | 0:12:58, 0:14:23 | X
  2. Anne Mäkimaa | 15,31 | 0:44:40 | 0:19:31, 0:25:09 | SH
  3. Terhi Valkeavirta | 12,62 | 0:54:13 | 0:27:17, 0:26:56 | SH
  4. Carolina Lindström | 9,88 | 1:09:14 | 0:31:02, 0:38:12 | SH
  • Sara Leskinen | DNS

SP4 2 x 7,4km

  1. Niina Forsblom | 27,41 | 0:33:16 | 0:16:45, 0:16:31 | LKSS | SM1
  2. Alla Naydenko | 27,17 | 0:33:34 | 0:17:05, 0:16:29 | X
  3. Katariina Milojkovic | 26,61 | 0:34:16 | 0:17:17, 0:16:59 | X | SM2
  4. Ripsa Järvi | 24,58 | 0:37:06 | 0:19:08, 0:17:58 | X | SM3
  5. Susanna Bürkland | 23,30 | 0:39:08 | 0:19:50, 0:19:18 | SH SM-REK1 | rnb1 SM1
  6. Vesa-Pekka Lehtomäki | 23,15 | 0:39:24 | 0:20:17, 0:19:07 | X
  7. Tanja Rantanen | 22,98 | 0:39:41 | 0:19:26, 0:20:15 | SH SM-REK1 | rnb1 SM2
  8. Tero Asula | 22,05 | 0:41:22 | 0:20:29, 0:20:53 | SH SM-REK1 | rnb1 SM3
  9. Jaakko Pitkänen | 19,78 | 0:46:07 | 0:22:44, 0:23:23 | SH SM-REK2
  10. Tanja Müller | 18,55 | 0:49:10 | 0:25:00, 0:24:10 | SH SM-REK3
  11. Iita Parikka | 17,30 | 0:52:43 | 0:26:31, 0:26:12 | SH SM-REK0
  12. Ari Tolonen | 10,76 | 1:24:46 | 0:42:04, 0:42:42 | SAM REK1 | rnb2 SM1
  13. Riku Laine | 10,61 | 1:25:57 | 0:41:38, 0:44:19 | SAM REK1 | rnb2 SM2
  14. Riitta Tuomaala | 10,46 | 1:27:13 | 0:40:47, 0:46:26 | SAM REK1 | rnb SM3
  15. Anni Siermala | 10,40 | 1:27:41 | 0:45:01, 0:42:40 | SAM REK1
  16. Airiina Tenhovuori | 9,67 | 1:34:16 | 0:49:17, 0:44:59 | SAM REK2
  • Lauri Kivioja | DNF
  • Raisa Heiskanen | DNS
  • Marika Lehtinen | DNS
  • Mikko Vähä | DNS

SP6 2 x 10,4km

  1. Riitta Kempe | 27,61 | 0:45:12 | 0:22:21, 0:22:51 | X | SM1
  2. Tiina Hakala | 26,09 | 0:47:50 | 0:24:14, 0:23:36 | X | SM2
  3. Kaisa Lehto | 23,86 | 0:52:18 | 0:26:20, 0:25:58 | SH SM-REK1 | SM3
  4. Susanna Bürkland | 23,58 | 0:52:56 | 0:26:59, 0:25:57 | SH SM-REK1
  5. Evghenii Levodeanschii | 22,62 | 0:55:10 | 0:27:40, 0:27:30 | SH SM-REK1
  6. Jaakko Pitkänen | 22,17 | 0:56:17 | 0:28:21, 0:27:56 | SH SM-REK2
  7. Johanna Pelli | 20,12 | 1:02:01 | 0:31:29, 0:30:32 | SH SM-REK2
  8. Antti Piirainen | 19,61 | 1:03:39 | 0:32:27, 0:31:12 | SH SM-REK3
  9. Teemu Valkeavirta | 16,98 | 1:13:30 | 0:37:02, 0:36:28 | SH SM-REK0
  10. Timo Rautiainen | 16,51 | 1:15:36 | 0:36:33, 0:39:03 | SH SM-REK0
  11. Heikki Auriola | 15,23 | 1:21:58 | 0:37:31, 0:44:27 | SH
  • Sampsa Mäki-Arvela | DNF
  • Anna Hirvilammi | DNF
  • Joonas Männikkö | DNF

SP8 2 x 15,8km

  1. Vesa-Pekka Lehtomäki | 25,73 | 1:13:42 | 0:36:38, 0:37:04 | X | SM1
  2. Satumarja Stenman | 20,11 | 1:34:18 | 0:45:21, 0:48:57 | SH SM-REK1 | SM2
  3. Jussi Pietikäinen | 19,54 | 1:37:01 | 0:47:24, 0:49:37 | SH SM-REK1 | SM3
  4. Elina Järvinen | 18,61 | 1:41:53 | 0:49:03, 0:52:50 | SH SM-REK2
  5. Jyri Pylvänäinen | 18,34 | 1:43:23 | 0:52:06, 0:51:17 | SH SM-REK2
  6. Kirsi Puustinen | 17,34 | 1:49:21 | 0:53:20, 0:56:01 | SH SM-REK2
  • Carolina Lindström | DNF

SPU 2 x 24,6km

  1. Pia-Liisa Alpua | 23,49 | 2:05:39 | 1:01:14, 1:04:25 | X | SM1
  2. Ari Laitinen | 23,20 | 2:07:13 | 1:01:51, 1:05:22 | X | SM2
  3. Urho Ahomaa | 21,99 | 2:14:13 | 1:06:36, 1:07:37 | X | SM3
  4. Kimmo Laasonen | 21,00 | 2:20:36 | 1:06:27, 1:14:09 | X
  • Juha Romppanen | DNF

Sijoitus | Ajaja | Km/h | Aika | Kierrosajat | Rotu & REK-tulos. | Siperianhuskyillä ajavat on lihavoitu.

MD12 2 x ~43km

  1. Kimmo Laasonen | 20,12 | 4:16:30 | 2:10:50, 2:05:40 | X
  2. Jussi Pietikäinen | 18,24 | 4:42:55 | 2:23:50, 2:19:05 | SH REK1
  3. Mari Mattila | 15,83 | 5:25:55 | 2:40:10, 2:45:45 | SH
  4. Toni Ojatalo | 15,32 | 5:36:55 | 2:49:20, 2:47:35 | X
  5. Markku Santanen | 15,14 | 5:40:43 | 2:54:40, 2:46:03 | SH
  6. Mikko Paajanen | 13,76 | 6:15:08 | 3:06:50, 3:08:18 | SH REK3
  7. Marko Vesterinen | 11,35 | 7:34:30 | 3:53:40, 3:40:50 | AM
  • Pia-Lisa Alpua | DNF
  • Mikael Bäckman | DNF
  • Pia Isomursu | DNF
  • Janne Venäläinen | DNF

MD6 2 x ~43km

  1. Mari Anttila | 17,80 | 4:49:55 | 2:25:20, 2:24:35 | X
  2. Susanna Saarijärvi | 16,56 | 5:11:35 | 2:35:15, 2:36:20 | X
  3. Heidi Parkkisenniemi | 15,04 | 5:43:00 | 2:51:15, 2:51:45 | X
  4. Antti Untila | 14,25 | 6:02:05 | 3:00:20, 3:01:45 | X
  5. Kirsi Puusinen | 14,13 | 6:05:10 | 2:59:05, 3:06:05 | SH
  6. Kaisu Jousjärvi | 11,93 | 7:12:40 | 3:41:10, 3:31:30 | X
  • Sini Ampuja | DNF

MD4 2 x ~20km

  1. Laura Kääriäinen | 20,92 | 1:54:45 | 0:59:35, 0:55:10 | SH REK1
  2. Suvi Lahtinen | 20,47 | 1:57:15 | 1:00:25, 0:56:50 | X
  3. Joonas Kallio | 20,28 | 1:58:22 | 1:01:45, 0:56:37 | SH REK1
  4. Hanne Saarinen | 19,15 | 2:05:20 | 1:04:25, 1:00:55 | SH REK2
  5. Anni Mettälä | 18,95 | 2:06:37 | 1:04:30, 1:03:07 | SH REK2
  6. Katriina Autio | 18,49 | 2:09:50 | 1:06:40, 1:03:10 | X
  7. Anu Suomalainen | 16,38 | 2:26:32 | 1:13:30, 1:13:02 | X
  8. Teemu Valkeavirta | 16,07 | 2:29:20 | 1:15:20, 1:14:00 | SH REK3
  9. Toni Miettinen | 15,41 | 2:35:45 | 1:21:30, 1:14:15 | SH REK0
  10. Janne Tamminen | 13,33 | 3:00:05 | 1:28:10, 1:31:55 | SH REK0
  11. Oona Mäkiniemi | 11,91 | 3:21:30 | 1:50:10, 1:31:20 | SH REK0
  12. Mikko Seppi | 11,48 | 3:29:05 | 1:45:20, 1:43:45 | AM REK1
  13. Kaarlo Väänänen | 11,35 | 3:31:30 | 1:46:35, 1:44:55 | AM REK1
  14. Reima Saapunki | 11,29 | 3:32:30 | 1:48:40, 1:43:50 | AM REK1
  15. Riku Laine | 10,21 | 3:55:00 | 2:02:00, 1:53:00 | SAM REK1
  16. Ville Anttonen | 10,04 | 3:59:05 | 1:58:00, 2:01:05 | SAM REK1
  17. Airiina Tenhovuori | 8,24 | 4:51:20 | 2:26:40, 2:24:40 | SAM REK3
  • Minna Leppäniemi | DNF

Sijoitus | Ajaja | Aika | Kierrosajat | Rotu & REK-tulos | Siperianhuskyillä ajavat on lihavoitu.

SP4 2 x ~6,7km

  1. Kaisa Lehto | 0:33:53 | 0:16:52, 0:17:01 | SH REK1
  2. Joonas Männikkö | 0:35:59 | 0:18:06, 0:17:53 | SH REK1
  3. Tanja Rantanen | 0:37:00 | 0:18:03, 0:18:57 | SH REK1
  4. Victoria Ryytty | 0:39:29 | 0:19:16, 0:20:13 | SH REK2
  5. Toni Tammela | 0:45:26 | 0:22:04, 0:23:22 | SH REK3
  6. Pauliina Mäki | 0:48:09 | 0:23:22, 0:24:47 | SH REK0
  7. Annika Ingerö | 0:48:53 | 0:23:28, 0:25:25 | SH REK0
  8. Timo Rautiainen | 0:49:01 | 0:23:01, 0:26:00 | SH REK0
  9. Anton Fogström | 0:49:40 | 0:22:36, 0:27:04 | SH REK0
  10. Toni Miettinen | 0:53:43 | 0:24:55, 0:28:48 | SH REK0
  11. Sofia Ojanperä | 0:56:20 | 0:26:07, 0:30:13 | SH REK0
  12. Kati Mäkeläinen | 0:57:36 | 0:28:11, 0:29:25 | SH REK0
  13. Ville Perkkilä | 1:02:07 | 0:30:14, 0:31:53 | SH REK0
  14. Ari Tolonen | 1:09:21 | 0:36:07, 0:33:14 | SAM REK1
  15. Riitta Tuomaala | 1:15:22 | 0:37:20, 0:38:26 | SAM REK1
  16. Anni Siermala | 1:15:46 | 0:37:20, 0:38:26 | SAM REK1
  17. Riku Laine | 1:16:59 | 0:40:35, 0:36:24 | SAM REK2
  18. Airiina Tenhovuori | 1:21:48 | 0:42:17, 0:39:31 | SAM REK2
  19. Marika Lehtinen | 1:49:49 | 0:57:46, 0:52:03 | SAM REK0
  • Kristiina Joensuu | DNF

Sijoitus | Ajaja | Aika | Kierrosajat | Rotu | Siperianhuskyillä ajavat on lihavoitu.

MD1-4 2 x ~26km

  1. Sanna Polso | 3:05:46 | 1:27:55 | 1:38:51 | X
  2. Suvi Lahtinen | 3:29:59 | 1:37:59 | 1:51:59 | X
  3. Ilkka Pietilä | 5:02:06 | 2:30:47 | 2:31:18 | X
  4. Kaisu Jousjärvi | 4:41:13 | 2:24:42 | 2:16:35 | X (6-koiranvaljakko)
  • Minna Kettunen | DNF
  • Toni Lintumaa | DNF
  • Sini Ampuja | DNS
Sijoitus | Ajaja | Aika | Kierrosajat | Rotu & REK-tulos | Siperianhuskyillä ajavat on lihavoitu. SP6 2 x ~12,5km
  1. Susanna Bürkland | 1:01:47 | 0:32:12, 0:29:35 | SH REK1
  2. Mari Pajaskoski | 1:01:53 | 0:30:10, 0:31:43 | SH REK1
  3. Johanna Pelli | 1:02:15 | 0:31:39, 0:30:36 | SH REK1
  4. Sampsa Mäki-Arvela | 1:05:02 | 0:33:38, 0:31:24 | SH REK2
SP4 2 x ~10km
  1. Susanna Bürkland | 0:43:52 | 0:21:47, 0:22:05 | SH REK1
  2. Anne Kiijärvi | 0:50:27 | 0:23:56, 0:26:31 | SH REK2
  3. Sini Paukkuri | 0:50:47 | 0:25:16, 0:25:31 | SH REK2
  4. Tuomas Pöyry | 0:51:28 | 0:25:48, 0:25:40 | SH REK2
  5. Heidi Tamminen | 0:53:50 | 0:26:24, 0:27:06 | SH REK2
  6. Suvi Lahtinen | 0:54:19 | 0:26:53, 0:27:26 | SH REK2
  7. Joni Engström | 1:21:56 | 0:41:22, 0:40:34 | AM REK1
  8. Jarmo Leppänen | 1:22:17 | 0:40:40, 0:41:37 | AM REK1
  9. Sami Heinonen | 1:23:06 | 0:40:27, 0:42:39 | AM REK1
  10. Sami Puonti | 1:23:25 | 0:39:43, 0:43:42 | AM REK1
  11. Heidi Pulkkinen | 1:25:45 | 0:39:28, 0:46:17 | SAM REK1
  12. Harri Orrenmaa | 1:25:55 | 0:43:28, 0:42:27 | SAM REK1
  13. Ville Anttonen | 1:26:08 | 0:42:30, 0:43:38 | SAM REK1
  14. Mikko Seppi | 1:26:17 | 0:42:48, 0:43:29 | AM REK2
  15. Timo Pesari | 1:26:54 | 0:42:14, 0:44:40 | AM REK2
  16. Anni Siermala | 1:27:38 | 0:41:34, 0:46:04 | SAM REK1
  • Oona Mäkiniemi | DNS

Sijoitus | Ajaja | Km/h | Aika | Kierrosajat | Rotu & REK-tulos | Siperianhuskyillä ajavat on lihavoitu.

LD8 2 x 92km

  1. Riku Setälä | 19,91 | 9:14:26 | 4:44:12, 4:30:14 | X | SM1
  2. Mikael Jutila | 18,99 | 9:41:14 | 5:01:22, 4:39:52 | X | SM2
  3. Jussi Pietikäinen | 18,50 | 9:56:53 | 4:51:04, 5:05:49 | SH REK1 | SM rnb 1
  4. Daniel Vollsted | 15,85 | 11:36:33 | 5:45:02, 5:51:31 | X | SM3
  5. Sini Ampuja | 15,61 | 11:47:13 | 6:01:42, 5:45:31 | X
  6. Petri Paavonpoika | 15,58 | 11:48:34 | 5:51:03, 5:57:31 | X
  7. Anttoni Tolvi | 15,00 | 12:15:54 | 6:25:20, 5:50:34 | SH REK2 | SM rnb 2
  8. Janne Venäläinen | 14,23 | 12:55:47 | 6:11:03, 6:44:44 | SH REK2 | SM rnb 3
  9. Tiina Maaninen | 13,34 | 13:47:21 | 6:28:16, 7:19:05 | SH REK3
  10. Annika Ingerö | 11,11 | 16:33:48 | 7:41:00, 8:52:48 | SH REK0
  • Pia Iso Mursu | DNF

Sijoitus | Ajaja | Km/h | Aika | Kierrosajat | Rotu & REK-tulos | Siperianhuskyillä ajavat on lihavoitu.

MD8 3 x 33km

  1. Urho Ahomaa | 24,05 | 4:07:0 | 1:25:03, 1:20:56, 1:21:01 | X | SM1
  2. Kimmo Laasonen | 23,91 | 4:08:27 | 1:25:54, 1:21:02, 1:21:31 | X | SM2
  3. Pia-Lisa Alpua | 22,52 | 4:23:45 | 1:35:30, 1:27:10, 1:21:05 | X | SM3
  4. Jussi Pietikäinen | 21,11 | 4:41:25 | 1:35:37, 1:32:48, 1:33:00 | SH SM-REK1 | rnb1 SM1
  5. Anu Parikka | 21,08 | 4:41:47 | 1:34:24, 1:35:26, 1:31:57 | SH SM-REK1 | rnb1 SM2
  6. Tuomo Aaltonen | 18,46 | 5:21:48 | 1:47:15, 1:48:12, 1:46:21 | X
  7. Sini Ampuja | 18,41 | 5:22:37 | 1:48:37, 1:50:43, 1:43:17 | X
  8. Mikael Bäckman | 18,32 | 5:24:16 | 1:49:04, 1:49:40, 1:45:32 | SH SM-REK2 | rnb1 SM3
  9. Janne Venäläinen | 18,02 | 5:29:34 | 1:46:34, 1:49:15, 1:53:45 | SH SM-REK2
  10. Mikko Paajanen | 16,99 | 5:49:32 | 2:03:26, 1:56:16, 1:49:50 | SH SM-REK3
  11. Tiina Maaninen | 16,47 | 6:00:43 | 1:56:30, 2:01:04, 2:03:09 | SH SM-REK3
  12. Annika Ingerö | 15,02 | 6:35:33 | 2:13:03, 2:14:07, 2:08:23 | SH SM-REK0
  13. Pia Isomursu | 14,44 | 6:51:19 | 2:20:33, 2:13:19, 2:17:27 | X
  • Antti Kuvaja | DNF

MD4 3 x 33km

  1. Laura Kääriäinen | 18,80 | 5:15:53 | 1:48:10, 1:44:38, 1:43:05 | SH REK1 | SM1
  2. Suvi Lahtinen | 18,01 | 5:29:53 | 1:53:02, 1:53:21, 1:43:30| SH REK1 | SM2
  3. Joonas Kallio | 17,19 | 5:45:36 | 2:05:04, 1:55:09, 1:45:23 | SH | SM3
  4. Anne Kiijärvi | 16,99 | 5:49:41 | 1:58:07, 1:56:02, 1:55:32 | SH REK2
  5. Kaisu Jousjärvi | 13,75 | 7:12:04 | 2:28:07, 2:20:04, 2:23:53 | X
  6. Hertta Alioravainen | 13,68 | 7:14:20 | 2:24:05, 2:24:35, 2:25:40 | SH REK0
  7. Sami Puonti | 10,55 | 9:22:56 | 2:56:12, 3:04:46, 3:21:58 | AM SM-REK1
  8. Timo Pesari | 10,28 | 9:38:00 | 2:59:40, 3:15:49, 3:22:31 | AM SM-REK1
  9. Petra Pulkkanen | 10,21 | 9:42:01 | 3:12:11, 3:10:55, 3:18:55 | AM SM-REK1
  10. Reetta Majalainen | 10,11 | 9:47:40 | 3:15:01, 3:12:57, 3:19:42 | AM SM-REK1
  11. Leena Heikkilä | 9,44 | 10:29:10 | 3:36:01, 3:31:26, 3:21:43 | AM SM-REK2
  • Kirsi-Marja Lampinen | DNF
  • Kaarlo Väänänen | DNF
  • Janne Härkönen | DNF

Sijoitus | Ajaja | Aika | Kierrosajat | Rotu & REK-tulos. | Siperianhuskyillä ajavat on lihavoitu.

SP4 2 x 6,4km

  1. Pauliina Mäki | 0:34:45 | 0:16:53, 0:17:52 | SH REK1
  2. Hertta Alioravainen | 0:47:15 | 0:19:54, 0:27:21| SH REK2
  3. Pia Lumme | 0:48:03 | 0:19:38, 0:28:25 | SH REK2
  4. Toni Miettinen | 0:48:41 | 0:18:56, 0:29:45 | SH REK2
  5. Maarit Alppinen | 0:54:53 | 0:23:28, 0:31:25 | SH REK0
  6. Riku Laine | 0:55:46 | 0:26:31, 0:29:15 | SAM REK1
  7. Eija Ahonen | 0:56:19 | 0:22:05, 0:34:14 | SH REK0
  8. Elina Lassi | 0:56:25 | 0:26:15, 0:30:10 | SAM REK1
  9. Anna Hyvärinen | 0:56:54 | 0:25:37, 0:31:17 | SAM REK1
  10. Riitta Tuomaala | 0:58:38 | 0:24:48, 0:33:50 | SAM REK1
  11. Anne Korhonen | 1:01:31 | 0:29:20, 0:32:11 | AM REK1
  12. Airiina Tenhovuori | 1:04:01 | 0:29:38, 0:34:23 | SAM REK2
  13. Anni Siermala | 1:04:43 | 0:27:32, 0:37:11 | SAM REK2
  14. Hanna Merisalo-Puonti | 1:05:58 | 0:31:34, 0:34:32 | AM REK1
  15. Tarja Höglund | 1:06:22 | 0:32:48, 0:33:34 | AM REK1
  16. Panu Korva | 1:06:47 | 0:31:06, 0:35:41 | AM REK1
  17. Ville Anttonen | 1:11:06 | 0:26:24, 0:44:32 | SAM REK3
  18. Auli Liimatta | 1:11:44 | 0:29:16 | 0:42:28 | SAM REK3
  • Marika Lehtinen | DNF
  • Timo Pesari | DNF
  • Tanja Pehkonen | DNF
  • Ari Tolonen | NAS

Sijoitus | Ajaja | Aika | Kierrosajat | Rotu | Siperianhuskyillä ajavat on lihavoitu.

MD1-4 2 x ~26km

  1. Suvi Lahtien | 3:32:49 | 1:50:59 | 1:41:50 | X
  2. Sini Ampuja | 3:32:53 | 1:49:49 | 1:43:04 | X
  3. Toni Tammela | 4:03:42 | 2:03:29 | 2:00:13 | SH
  4. Kaisu Jousjärvi | 4:11:12 | 2:08:18 | 2:02:54 | X
  5. Serzo Doudko | 5:10:03 | 3:05:41 | 2:04:32 | SH
  • Eliisa Kiiskinen | DNS
  • Heikki Turunen | DNS

Sijoitus | Ajaja | Aika | Kierrosajat | Rotu & REK-tulos. | Siperianhuskyillä ajavat on lihavoitu.

SP4 2 x 5,4km

  1. Tanja Rantanen | 0:27:13 | 0:13:23, 0:13:50 | SH REK1
  2. Agneta Henriksson | 0:27:24 | 0:13:55, 0:13:29| SH REK1
  3. Toni Miettinen | 0:35:53 | 0:16:51, 0:19:02 | SH REK0
  4. Marko Vesterinen | 0:40:12 | 0:18:51, 0:21:21 | AM REK1
  5. Anne Arvola | 0:40:13 | 0:18:02, 0:22:11 | AM REK1
  6. Pia Lumme | 0:40:17 | 0:17:09, 0:23:08 | SH REK0
  7. Eino Iisakka | 0:42:51 | 0:19:03, 0:23:48 | SH REK0
  8. Riitta Tuomaala | 0:48:43 | 0:20:12, 0:28:31 | SAM REK1
  9. Anni Siermala | 0:50:47 | 0:22:41, 0:28:06 | SAM REK1
  10. Ville Anttonen | 0:51:28 | 0:25:17, 0:26:11 | SAM REK1
  11. Maija Karjalainen | 0:51:29 | 0:23:31, 0:27:58 | AM REK3
  12. Harri Orrenmaa | 0:57:33 | 0:27:25, 0:30:08 | SAM REK2
  13. Ari Tolonen | 0:57:36 | 0:26:15, 0:31:21 | SAM REK2
  14. Kristiina Joensuu | 1:00:22 | 0:25:32, 0:34:50 | SAM REK3
  15. Riku Laine | 1:00:30 | 0:25:27, 0:35:03 | SAM REK3
  16. Kimmo Kainlauri | 1:05:07 | 0:29:51, 0:35:16 | SAM REK0
  17. Tanja Pehkonen | 1:12:45 | 0:32:39, 0:40:06 | SAM REK0
 

Sijoitus | Ajaja | Aika | Kierrosajat | Rotu & REK-tulos. | Siperianhuskyillä ajavat on lihavoitu.

MD8 2 x 40km

  1. Jussi Pietikäinen | 4:16:40 | 2:00:35, 2:16:05 | SH REK1
  2. Tero Piilola | 4:20:03 | 1:58:54, 2:21:09 | SH REK1
  3. Ossi Kaltti | 4:31:45 | 2:14:17, 2:17:28 | X
  4. Janne Venäläinen | 4:52:12 | 2:13:02, 2:39:10 | SH REK2
  5. Daniel Vollsted | 4:54:16 | 2:26:48, 2:27:28 | X
  6. Toni Ojatalo | 5:13:47 | 2:03:12, 3:10:35 | X
  7. Tiina Maaninen | 5:15:16 | 2:26:00, 2:49:16 | SH REK3
  8. Michael Kalcher | 5:19:17 | 2:39:26, 2:39:51 | X
  9. Mikael Sundström | 5:21:17 | 2:41:59, 2:39:18 | X
  10. Vesa Myller | 5:34:44 | 2:52:38, 2:43:06 | X
  11. Annika Ingerö | 6:16:23 | 2:47:21, 3:29:02 | SH REK0

MD4 2 x 30km

  1. Sanna Setälä | 3:26:04 | 1:38:15, 1:47:49 | X
  2. Krista Kanerva | 3:38:17 | 1:44:40, 1:53:37 | SH REK1
  3. Sanna Polso | 3:47:46 | 1:47:12, 2:00:34 | X
  4. Suvi Lahtinen | 4:05:42 | 1:54:08, 2:11:34 | SH REK2
  5. Laura Kääriäinen | 4:15:27 | 1:57:19, 2:18:08 | SH REK2
  6. Anne Kiijärvi | 4:15:29 | 1:57:42, 2:17:47 | SH REK2
  7. Minna Karttunen | 4:19:36 | 1:55:05, 2:24:31 | SH REK2
  8. Anu Suomalainen | 4:26:52 | 2:07:03, 2:19:49 | X
  9. Teemu Valkeavirta | 4:57:37 | 2:11:22, 2:46:15 | SH REK3
  10. Heikki Uusi-Illikainen | 5:07:46 | 2:22:04, 2:45:42 | SH
  11. Kaisu Jousjärvi | 5:42:20 | 2:36:57, 3:05:23 | X
  12. Reima Saapunki | 5:53:07 | 2:45:51, 3:07:16 | AM REK1
  13. Sami Puonti | 6:14:10 | 2:53:50, 3:20:20 | AM REK1
  14. Janne Härkönen | 6:14:22 | 2:49:31 3:24:51 | AM REK1
  15. Leena Heikkilä | 6:47:23 | 3:13:19, 3:34:04 6 | AM REK2
  16. Annamaija Riikonen | 6:47:41 | 3:11:19, 3:36:22 | AM REK2
  • Juha Majalainen | DNF
  • Kaarlo Väänänen | DNF

Sijoitus | Ajaja | Km/h | Aika | Kierrosajat | Rotu & REK-tulos | Siperianhuskyillä ajavat on lihavoitu.

SP4 2 x 8,6km

  1. Joonas Männikkö | 23,20 | 0:43:58 | 0:22:46, 0:21:12 | X
  2. Kaisa Lehto | 22,67 | 0:45:00 | 0:23:21, 0:21:39| SH REK1
  3. Riitta Männikkö | 20,37 | 0:50:04 | 0:25:52, 0:24:12 | SH
  4. Tanja Rantanen | 20,34 | 0:50:09 | 0:26:21, 0:23:48 | SH REK1
  5. Jonna Henttinen | 20,22 | 0:50:27 | 0:26:20, 0:24:07 | SH REK1
  6. Sampsa Mäki-Arvela | 19,58 | 0:52:06 | 0:27:35, 0:24:31 | SH REK2
  7. Heli Heikkinen | 19,39 | 0:52:36 | 0:26:00, 0:26:36 | X
  8. Viktoria Ryytty | 19,25 | 0:53:00 | 0:27:28, 0:25:32 | SH REK2
  9. Kaisa-Annika Lehto | 18,93 | 0:53:53 | 0:27:54, 0:25:59 | SH REK2
  10. Camilla Eklund Engvall | 18,56 | 0:54:57 | 0:28:11, 0:26:46 | SH REK2
  11. Agneta Henriksson | 18,47 | 0:55:13 | 0:29:28, 0:25:45 | SH REK2
  12. Johanna Pelli | 17,04 | 0:59:51 | 0:30:29, 0:29:22 | SH
  13. Minna-Mari Posti | 16,09 | 1:03:23 | 0:32:49, 0:30:34 | X
  14. Magnus Eklund Engvall | 15,02 | 1:07:55 | 0:31:56, 0:35:59 | SH REK0
  15. Heikki Auriola | 14,53 | 1:10:13 | 0:35:48, 0:34:25 | SH
  16. Reima Saapunki | 12,39 | 1:22:20 | 0:40:02, 0:42:18 | AM REK1
  17. Janne Härkönen | 11,05 | 1:32:18 | 0:46:00, 0:46:18 | AM REK2
  18. Tani Heikkinen | 10,38 | 1:38:16 | 0:50:24, 0:47:52 | AM REK2
  19. Ari Tolonen | 8,58 | 1:58:54 | 0:57:11, 1:01:43 | SAM REK1
  20. Maija Karjalainen | 8,56 | 1:59:07 | 1:01:54, 0:57:13 | AM REK0
  21. Anni Siermala | 8,26 | 2:03:25 | 1:04:07, 0:59:18 | SAM REK1
  22. Airiina Tenhovuori | 6,88 | 2:28:09 | 1:05:14, 1:22:55 | SAM REK3
  • Marjo Mäkelä | DNS
  • Riku Laine | DSQ

Ladattavat tulokset .pdf -muodossa.

Törmis-Sprint 2018 (SP) | UHPA 2018 (MD) | Seuramestaruus 2018 (SP)

Tähän osioon on kerätty joitakin vuoden 2004 tai sitä vanhempien vuosien siperianhuskyjen kilpailu- ja käyttökoetuloksia
Kilpailu- ja käyttökoetulokset on pääsääntöisesti lajiteltu aakkosjärjestykseen, kuitenkin siten, että korkeimpia palkintoja eniten saaneet ovat alussa. Tässähän on kyseessä ajajan aktiivisuus, ei välttämättä koiran paremmuus muihin nähden. Käyttökoetulokset on nyt listattu myös koirakohtaisin pistein. Kokeeksi on myös osalle koirista muokattu sukutaululinkkejä, ja kun jostain piti aloittaa, on aloitettu listan alusta, mutta linkkejä sukutauluihin löytyy muualtakin. Osa tiedoista puuttuu, mutta mikäli omistajilla vielä on vanhat koirakohtaiset pöytäkirjat tallella voidaan taulukkoja täydentää. Samoin, jos lukijat huomaavat virheitä tiedostoissa, ilmoittakaa, niin korjataan asia.
Kilpailuihin ja kokeisiin liittyviä tiedostoja