Tuloksia 2022-2019

Tuloksia 2021-2019

Siperianhuskyjen erikoisnäyttely Hirvensalmi / Siberian husky specialty show in Hirvensalmi 25.−26.9.2021
ROP / BOB Kasakan Jack Sparrow | Tuomarit / Judges Barbara Stanier (kuvassa) & Sarah Robinson, UK | VSP / BOS Puro | Kuvaaja Toni Miettinen
Pennut 5-7 kk, urokset
  1. Icesmile’s Kaskae KP ROP-PEN
  2. Arctic Soul Super Stripe KP
  3. Hopeaniityn Ahojäkkärä HP
  4. Icesmile’s Qilaq
Pennut 7-9kk, urokset
  1. Annim’s Sh Christmas Joy
  2. Arctic Soul Joyful Brando
  3. Rekilaakson Duero
  4. Annim’s Sh Christams Star
Pennut 5-7 kk, nartut
  1. Arctic Power Ahkajavrre KP VSP-PEN
  2. Arctic Soul Super Steel KP
  3. Dreamstyler’s Paws Firestorm KP
  4. Nikolette Wolf Anana Amarok KP
KASVATTAJALUOKKA:
  1. Sainen KP
  2. Lumion KP
  3. Arctic Soul KP
  4. Skyline Creak’s KP
  • Arktiska KP
  • Icesmile’s KP
  • Nimare’s KP
  • North Peak’s KP
  • Snow Stranded KP
  • Vetoava KP 
JÄLKELÄISLUOKKA:
  1. FI MVA Arctic Soul Feat MG Sonata KP
  2. Kuureen Lumityttö KP
  3. Maglelin Eryx KP
  4. FI MVA Arctic Soul Forstal’s Legend KP
KIERTOPALKINNOT:
  • Näyttelyn vanhin koira Amysah Reverse Oketee, om. Heidi Pulkkinen
  • Paras KÄY-U Icesmile’s Chachat, om. Maritsa, Mira & Jussi Pietikäinen
  • Paras KÄY-N Sainen Helinä Keiju, om. Mikko Paajanen & Elina Järvinen
  • Paras KAS Kennel Sainen
  • Paras JÄK FI MVA Arctic Soul Feat MG Sonata
ROP-VET Arctic Soul Cool Cognac / VSP-VET Snow Stranded Powerful Afrodite
 

Näyttelyn loput tulokset löytyvät täältä!

Siperianhuskyjen erikoisnäyttely Seinäjoki / Siberian husky specialty show in Seinäjoki 26.−27.9.2020
ROP / BOB Arctic Soul Cool Caramel | Tuomarit / Judges Tuula Pratt (kuvassa) & Pekka Teini | VSP / BOS Acrtic Soul Feat MG Kronos | Kuvaaja Hanna Tuppi
KASVATTAJALUOKKA:
  1. Arctic Soul KP
  2. Arctic Power KP
  3. Icesmile’s KP
  4. Ristinummen KP
  • Nimare’s KP
  • Vetoava KP 
JÄLKELÄISLUOKKA:
  1. FI MVA Arctic Soul Feat MG Kronos KP
  2. Sainen Fiona KP
  3. FI KVA FI MVA EE MVA Arctic Soul Cool Chanel KP
  4. FI KVA FI MVA Arctic Power Siberian Express KP
KIERTOPALKINNOT:
  • Näyttelyn vanhin koira Min-Pel Tähtisumu, om. Anu Parikka
  • Paras KÄY-U Arctic Power Release The Beast, om. Saana Montén & Mari Pajaskoski
  • Paras KÄY-N Arctic Power Chocolate Vanilla, om. Saana Montén & Mari Pajaskoski
  • Paras KAS Kennel Arctic Soul
  • Paras JÄK FI MVA Arctic Soul Feat MG Kronos
 

Näyttelyn loput tulokset löytyvät täältä!

Siperianhuskyjen erikoisnäyttely Espoossa / Siberian husky specialty show in Espoo 14.−15.9.2019
ROP / BOB Vesterelva's Magica | Tuomarit / Judges Annica Uppström (keskellä) & Ewa Widstrand (vasemmalla, tumman sininen takki), SE | VSP / BOS Snowstreams Mustela Eversmannii | Kuvaaja Tapio Mansikkaniemi
Pennut 5-7 kk, urokset:
  1. Vetoava Ivor KP ROP-PEN
  2. Vetoava Ilian KP
  3. Unicorn Anana Amarok KP
  4. Sudensuukon Migthy Milkyway KP
Pennut 5-7 kk, nartut:
  1. Vetoava Jiella KP VSP-PEN
  2. Sainen Charlotte KP
  3. Vetoava Ilaija KP
  4. Tomorrow’s Figther Mononoke KP
Pennut 7-9 kk, urokset:
  1. Sky High For Sudensuukon – Luca The Lionheart KP
  2. Sky High For Sudensuukon – Nemo The Noble One KP
Pennut 7-9 kk, nartut:
  1. Talvimyrskyn Screaming Spiders KP
JÄLKELÄISLUOKKA:
  1. FI KVA Usvatanssin Pinjansiemen
  2. FI MVA Arctic Soul Feat MG Kronos KP
  3. Kuureen Lumityttö KP
  4. FI KVA Icesmile’s Nukka KP
KASVATTAJALUOKKA:
  1. Snowstreams KP
  2. Arctic Power KP
  3. Icesmile’s KP
  4. Lumikiisan
ROP-VET Snowstreams Magnolia Lilliflora / VSP-VET Amysah Eildon Bailey
KIERTOPALKINNOT:
  • Näyttelyn vanhin koira Bess, om. Kalevi Vainio
  • Paras KÄY-U Päisevän Valo, om. Elina Heikkinen
  • Paras KÄY-N Vesterelva’s Magica, om. Kati Molander
  • Paras KAS Kennel Snowtreams
  • Paras JÄK FI KVA Usvatanssin Pinjansiemen
 

Näyttelyn loput tulokset löytyvät täältä!