Menneiden tulokset

Menneiden kausien tulokset

Tuloksia kaudelta 2017-2018

Sijoitus | Ajaja | Aika | Kierrosajat | Rotu & REK-tulos | Siperianhuskyillä ajavat on lihavoitu.

Lasten luokka (Sijoitus | Ajaja, koiran nimi | Aika)

  1. Arthur, Smirre | 0:00:12.28
  2. Miisa, Pilvi | 0:00:13.06
  3. Peetu, Nanja | 0:00:13.59
  4. Emmi, Osku | 0:00:14.06

DR6 2 x 3,3 km

  1. Erkki Bürkland | 0:13:08 | 0:06:27, 0:06:41 | SH REK1
  2. Hanne Saarinen | 0:13:40 | 0:06:49, 0:06:51 | SH REK1
  3. Sofia Ojanperä | 0:19:40 | 0:09:10, 0:09:43 | SH REK0
  4. Minna Räsänen | 0:21:41 | 0:09:59, 0:11:42 | SH REK0

DR4 2 x 3,3 km

  1. Erkki Bürkland | 0:12:39 | 0:06:17, 0:06:22 | SH REK1
  2. Kaisa Sipponen | 0:14:07 | 0:07:01, 0:07:06 | SH
  3. Elina Heikkinen | 0:14:37 | 0:07:17, 0:07:20 | SH REK2
  4. Minna-Mari Saarinen | 0:14:38 | 0:07:13, 0:07:25 | SH REK2
  5. Jukka Laaksonen | 0:16:17 | 0:07:42, 0:08:35 | SH REK3
  6. Teemu Valkeavirta | 0:16:20 | 0:07:48, 0:08:32 | SH REK3
  7. Anitta Pietarsaari | 0:16:43 | 0:07:54, 0:08:49 | SH REK3
  8. Terhi Valkeavirta | 0:18:08 | 0:08:42, 0:09:26 | SH REK0
  9. Elli Pärssinen | 0:18:54 | 0:07:59, 0:10:55 | SH REK0
  10. Ville Perkkilä | 0:22:04 | 0:09:46, 0:12:18 | SH REK0
  11. Heidi Pulkkinen| 0:23:05 | 0:10:00, 0:13:05 | SAM REK1
  12. Ville Anttonen | 0:27:40 | 0:12:31, 0:15:09 | SAM REK2
  13. Ari Tolonen | 0:31:29 | 0:13:39, 0:17:50 | SAM REK3
  14. Auli Liimatta | 0:34:20 | 0:17:34, 0:16:46 | SAM REK0
  • Heikki Hannula | DNS
  • Mia Mustonen | DNS

DS2 3,3 km

  1. Noora Waltari| 0:05:45 | X
  2. Ripsa Järvi | 0:06:18 | X
  3. Johanna Pelli | 0:07:17 | SH
  4. Elli Lammela | 0:08:11 | SH
  5. Jenni Annala | 0:08:21| SH

DSH1-2 3,3 km

  1. Ripsa Järvi | 0:06:04 | X
  2. Jessi Juurenheimo | 0:07:48 | X
  3. Jenni Annala | 0:08:19 | SH
  4. Sonja Purra | 0:08:54 | SH
  5. Leena Salonen | 0:09:36 | AM

Sijoitus | Ajaja | Aika | Lähtö- ja tuloaika | Rotu & REK-tulos | Siperianhuskyillä ajavat on lihavoitu.

LDU 45km + 88km + 88km + 41km = 265km

  1. Ole Windgren | 18:42:00 | 11:13:00, 5:57:02 | X | SM1
  2. Raine Niemi | 19:43:29 | 11:10:00, 6:53:29 | X | SM2
  3. Philip Ross | 19:55:41 | 11:00:00, 6:55:41 | X | SM3
  4. Matti Salmi | 20:44:52 | 11:02:00, 7:46:52 | SH REK1
  5. Mikael Jutila | 22:03:47 | 11:18:00 | 9:26:53 | X
  6. Katja Bosch | 23:25:40 | 11:17:00, 10:52:51 | X
  7. Mikael Sundström | 23:56:44 | 11:04:00, 11:03:37 | X
  8. Tomas Vomacka | 25:30:37 | 11:12:00, 14:07:37 | X
  9. Bob Van Nierk | 27:16:54 | 11:14:00, 14:30:54 | X
  10. Justin Hill | 27:36:38 | 11:03:00, 14:39:38 | X | Varoitus IFSS 36.1.
  11. Lionel Clauser | 29:12:43 | 11:08:00, 16:20:43 | SH REK2
  12. Steven Lietar | 38:58:41 | 11:01:00, 2:06:26 | AM+GR
  13. Mikko Vähä | 43:54:54 | 11:07:00, 7:01:54 | AM
  • Tiina Maaninen | DNF
  • Eric Pireyn | DNF
  • Heikki Lumiaho | DNF
  • Jonny Beier | DNF
  • Michael Shelcovin | DNS
  • Taisto Torneous | DSQ | IFSS 27.1.

Sijoitus | Ajaja | Km/h | Aika | Kierrosajat | Rotu & REK-tulos | Siperianhuskyillä ajavat on lihavoitu.

MD8 2 x 75km

  1. Riku Setälä | 21,97 | 6:49:43 | 3:33:38, 3:16:05 | X
  2. Pauliina Tirkkonen | 20,97 | 7:09:16 | 3:51:51, 3:17:25 | X
  3. Satumarja Stenman | 18,76 | 7:59:48 | 4:10:05, 3:49:43 | X
  4. Hannu Tirkkonen | 18,76 | 7:59:49 | 4:16:25, 3:43:24 | X
  5. Jussi Pietikäinen | 18,27 | 8:12:34 | 4:10:27, 4:02:07 | SH REK1
  6. Hannah Bonhotal | 17,95 | 8:21:18 | 4:24:21, 3:56:57 | X
  7. Melina Harju | 17,60 | 8:31:17 | 4:22:54, 4:08:23 | X
  8. Vesa-Pekka Jurvelin | 17,60 | 8:31:23 | 4:25:25, 4:05:58 | X
  9. Jake Colebourn | 17,57 | 8:32:19 | 4:19:16, 4:13:03 | X
  10. Milla Tuisku | 17,37 | 8:38:04 | 4:29:21, 4:08:43 | SH REK1
  11. Anni Nygård | 17,29 | 8:40:31 | 4:29:35, 4:10:56 | X
  12. Jenna Behm | 16,99 | 8:49:46 | 4:25:53, 4:23:53 | SH
  13. Virag Racz | 16,34 | 9:10:40 | 4:47:54, 4:22:46 | SH
  14. Jaana Wicks Näsi | 13,88 | 10:48:19 | 5:26:25, 5:21:54 | SH REK3
  15. Annika Ingerö | 11,62 | 12:54:13 | 6:52:55, 6:01:18 | SH REK0
  16. Marko Vesterinen | 11,43 | 13:07:39 | 6:37:03, 6:30:36 | AM
  • Kari-Matti Bruun | DNF
  • Jukka-Pekka Ahonen | DNF | sääntö 15.4
  • Jean-Luc Dawans | DNS
  • Leoty Arnaud | DNS

MD6 2 x 45km

  1. Urho Ahomaa | 21,44 | 4:11:50 | 2:07:51, 2:03:59 | X
  2. Alexandr Stolyarov | 19,79 | 4:32:52 | 2:16:49, 2:16:03 | X
  3. Sanna Setälä | 19,08 | 4:43:04 | 2:20:57, 2:22:07 | X
  4. Vesa-Pekka Lehtomäki | 18,10 | 4:58:23 | 2:28:58, 2:29,25 | X
  5. Susanna Bürkland | 18,09 | 4:58:33 | 2:29:13, 2:29:20 | X
  6. Krista Kanerva | 17,03 | 5:17:04 | 2:43:04, 2:34:00 | SH SM-REK1
  7. Maria Juhala | 16,66 | 5:24:02 | 2:43:48, 2:40:14 | X
  8. Tero Piilola | 16,39 | 5:29:25 | 2:43:37, 2:45:48 | SH SM-REK1
  9. Hanne Saarinen | 16,31 | 5:31:05 | 2:49:23, 2:41:42 | SH SM-REK1
  10. Mari Mattila | 16,27 | 5:21:52 | 2:46:01, 2:45:51 | SH
  11. Minna Karttunen | 16,22 | 5:32:55 | 2:50:32, 2:42:23 | SH + X
  12. Reijo Jääskeläinen | 16,17 | 5:33:52 | 2:53:27, 2:40:25 | SH SM-REK1
  13. Beata Patrzalek | 16,11 | 5:35:08 | 2:49:07, 2:46:01 | X
  14. Ülle Aaslav-Kaasik | 16,09 | 5:35:38 | 2:59:10, 2:36:28 | SH SM-REK1
  15. Johanna Helander | 16,08 | 5:35:51 | 2:52:35, 2:43:16 | X
  16. Kirsi Puustinen | 15,87 | 5:40:18 | 2:56:43, 2:43:35 | SH SM-REK1
  17. Anne Kiijärvi | 15,73 | 5:43:24 | 2:55:14, 2:48:10 | SH + X
  18. Mikael Bäckman | 15,53 | 5:47:40 | 2:55:53, 2:51:47 | SH SM-REK2
  19. Anni Mettälä | 15,20 | 5:55:14 | 3:01:46, 2:53:27 | SH SM-REK2
  20. Pauliina Mäki | 14,87 | 6:03:11 | 3:02:30, 3:00:41 | SH SM-REK2
  21. Marita Bergmann | 14,42 | 6:14:36 | 3:13:56, 3:00:40 | SH
  22. Lea Duhomez | 13,64 | 6:35:56 | 3:32:53, 3:03:03 | SH SM-REK3
  23. Kaisu Jousjärvi | 12,71 | 7:04:54 | 3:35:15, 3:29:39 | SH+ X
  • Antoine Sement | DNF
  • Jari Snåre | DNF
  • Susanna Saarijärvi | DNF
  • Minna-Mari Posti | DNF
  • Toni Ojatalo | DNF

Sijoitus | Ajaja | Km/h | Aika | Kierrosajat | Rotu & REK-tulos | Siperianhuskyillä ajavat on lihavoitu.

Lasten luokka (Sijoitus | Ajaja | Aika)

  1. Lucas Asula | 0:00:15.2
  2. Taica Asula | 0:00:16.8
  3. Miko Lojamo | 0:00:19.5
  4. Ilona Paajanen | 0:00:20.5
  5. Miisa Bürkland | 0:00:21.3
  6. Peetu Bürkland | 0:00:23.3
  7. Vilja Mäki-Arvela | 0:00:23.8
  8. Emilia Paajanen | 0:00:27.0

SPJ 2 x 3,8km

  1. Siiri Kytölä | 28,02 | 0:15:25 | 0:07:38, 0:07:47 | X
  • Henni Heiskanen | DNS

Harrastus Hiihto 2 x 5,7km

  1. Rita Karjalainen | 24,14 | 0:28:20 | 0:13:44, 0:14:36 | X
  2. Timo Rautio | 22,40 |  0:30:32 | 0:15:02, 0:15:30 | Dobermanni
  3. Jarno Räsänen | 21,65 | 0:31:36 | 0:15:11, 0:16:25 | LKSS
  4. Leo Pessi | 15,17 | 0:45:06 | 0:22:13, 0:22:53 | SH
  • Raisa Heiskanen | DNS

SP2 2 x 5,7km

  1. Tiina Hakala | 25,01 | 0:27:21 | 0:12:58, 0:14:23 | X
  2. Anne Mäkimaa | 15,31 | 0:44:40 | 0:19:31, 0:25:09 | SH
  3. Terhi Valkeavirta | 12,62 | 0:54:13 | 0:27:17, 0:26:56 | SH
  4. Carolina Lindström | 9,88 | 1:09:14 | 0:31:02, 0:38:12 | SH
  • Sara Leskinen | DNS

SP4 2 x 7,4km

  1. Niina Forsblom | 27,41 | 0:33:16 | 0:16:45, 0:16:31 | LKSS | SM1
  2. Alla Naydenko | 27,17 | 0:33:34 | 0:17:05, 0:16:29 | X
  3. Katariina Milojkovic | 26,61 | 0:34:16 | 0:17:17, 0:16:59 | X | SM2
  4. Ripsa Järvi | 24,58 | 0:37:06 | 0:19:08, 0:17:58 | X | SM3
  5. Susanna Bürkland | 23,30 | 0:39:08 | 0:19:50, 0:19:18 | SH SM-REK1 | rnb1 SM1
  6. Vesa-Pekka Lehtomäki | 23,15 | 0:39:24 | 0:20:17, 0:19:07 | X
  7. Tanja Rantanen | 22,98 | 0:39:41 | 0:19:26, 0:20:15 | SH SM-REK1 | rnb1 SM2
  8. Tero Asula | 22,05 | 0:41:22 | 0:20:29, 0:20:53 | SH SM-REK1 | rnb1 SM3
  9. Jaakko Pitkänen | 19,78 | 0:46:07 | 0:22:44, 0:23:23 | SH SM-REK2
  10. Tanja Müller | 18,55 | 0:49:10 | 0:25:00, 0:24:10 | SH SM-REK3
  11. Iita Parikka | 17,30 | 0:52:43 | 0:26:31, 0:26:12 | SH SM-REK0
  12. Ari Tolonen | 10,76 | 1:24:46 | 0:42:04, 0:42:42 | SAM REK1 | rnb2 SM1
  13. Riku Laine | 10,61 | 1:25:57 | 0:41:38, 0:44:19 | SAM REK1 | rnb2 SM2
  14. Riitta Tuomaala | 10,46 | 1:27:13 | 0:40:47, 0:46:26 | SAM REK1 | rnb SM3
  15. Anni Siermala | 10,40 | 1:27:41 | 0:45:01, 0:42:40 | SAM REK1
  16. Airiina Tenhovuori | 9,67 | 1:34:16 | 0:49:17, 0:44:59 | SAM REK2
  • Lauri Kivioja | DNF
  • Raisa Heiskanen | DNS
  • Marika Lehtinen | DNS
  • Mikko Vähä | DNS

SP6 2 x 10,4km

  1. Riitta Kempe | 27,61 | 0:45:12 | 0:22:21, 0:22:51 | X | SM1
  2. Tiina Hakala | 26,09 | 0:47:50 | 0:24:14, 0:23:36 | X | SM2
  3. Kaisa Lehto | 23,86 | 0:52:18 | 0:26:20, 0:25:58 | SH SM-REK1 | SM3
  4. Susanna Bürkland | 23,58 | 0:52:56 | 0:26:59, 0:25:57 | SH SM-REK1
  5. Evghenii Levodeanschii | 22,62 | 0:55:10 | 0:27:40, 0:27:30 | SH SM-REK1
  6. Jaakko Pitkänen | 22,17 | 0:56:17 | 0:28:21, 0:27:56 | SH SM-REK2
  7. Johanna Pelli | 20,12 | 1:02:01 | 0:31:29, 0:30:32 | SH SM-REK2
  8. Antti Piirainen | 19,61 | 1:03:39 | 0:32:27, 0:31:12 | SH SM-REK3
  9. Teemu Valkeavirta | 16,98 | 1:13:30 | 0:37:02, 0:36:28 | SH SM-REK0
  10. Timo Rautiainen | 16,51 | 1:15:36 | 0:36:33, 0:39:03 | SH SM-REK0
  11. Heikki Auriola | 15,23 | 1:21:58 | 0:37:31, 0:44:27 | SH
  • Sampsa Mäki-Arvela | DNF
  • Anna Hirvilammi | DNF
  • Joonas Männikkö | DNF

SP8 2 x 15,8km

  1. Vesa-Pekka Lehtomäki | 25,73 | 1:13:42 | 0:36:38, 0:37:04 | X | SM1
  2. Satumarja Stenman | 20,11 | 1:34:18 | 0:45:21, 0:48:57 | SH SM-REK1 | SM2
  3. Jussi Pietikäinen | 19,54 | 1:37:01 | 0:47:24, 0:49:37 | SH SM-REK1 | SM3
  4. Elina Järvinen | 18,61 | 1:41:53 | 0:49:03, 0:52:50 | SH SM-REK2
  5. Jyri Pylvänäinen | 18,34 | 1:43:23 | 0:52:06, 0:51:17 | SH SM-REK2
  6. Kirsi Puustinen | 17,34 | 1:49:21 | 0:53:20, 0:56:01 | SH SM-REK2
  • Carolina Lindström | DNF

SPU 2 x 24,6km

  1. Pia-Liisa Alpua | 23,49 | 2:05:39 | 1:01:14, 1:04:25 | X | SM1
  2. Ari Laitinen | 23,20 | 2:07:13 | 1:01:51, 1:05:22 | X | SM2
  3. Urho Ahomaa | 21,99 | 2:14:13 | 1:06:36, 1:07:37 | X | SM3
  4. Kimmo Laasonen | 21,00 | 2:20:36 | 1:06:27, 1:14:09 | X
  • Juha Romppanen | DNF

Sijoitus | Ajaja | Km/h | Aika | Kierrosajat | Rotu & REK-tulos. | Siperianhuskyillä ajavat on lihavoitu.

MD12 2 x ~43km

  1. Kimmo Laasonen | 20,12 | 4:16:30 | 2:10:50, 2:05:40 | X
  2. Jussi Pietikäinen | 18,24 | 4:42:55 | 2:23:50, 2:19:05 | SH REK1
  3. Mari Mattila | 15,83 | 5:25:55 | 2:40:10, 2:45:45 | SH
  4. Toni Ojatalo | 15,32 | 5:36:55 | 2:49:20, 2:47:35 | X
  5. Markku Santanen | 15,14 | 5:40:43 | 2:54:40, 2:46:03 | SH
  6. Mikko Paajanen | 13,76 | 6:15:08 | 3:06:50, 3:08:18 | SH REK3
  7. Marko Vesterinen | 11,35 | 7:34:30 | 3:53:40, 3:40:50 | AM
  • Pia-Lisa Alpua | DNF
  • Mikael Bäckman | DNF
  • Pia Isomursu | DNF
  • Janne Venäläinen | DNF

MD6 2 x ~43km

  1. Mari Anttila | 17,80 | 4:49:55 | 2:25:20, 2:24:35 | X
  2. Susanna Saarijärvi | 16,56 | 5:11:35 | 2:35:15, 2:36:20 | X
  3. Heidi Parkkisenniemi | 15,04 | 5:43:00 | 2:51:15, 2:51:45 | X
  4. Antti Untila | 14,25 | 6:02:05 | 3:00:20, 3:01:45 | X
  5. Kirsi Puusinen | 14,13 | 6:05:10 | 2:59:05, 3:06:05 | SH
  6. Kaisu Jousjärvi | 11,93 | 7:12:40 | 3:41:10, 3:31:30 | X
  • Sini Ampuja | DNF

MD4 2 x ~20km

  1. Laura Kääriäinen | 20,92 | 1:54:45 | 0:59:35, 0:55:10 | SH REK1
  2. Suvi Lahtinen | 20,47 | 1:57:15 | 1:00:25, 0:56:50 | X
  3. Joonas Kallio | 20,28 | 1:58:22 | 1:01:45, 0:56:37 | SH REK1
  4. Hanne Saarinen | 19,15 | 2:05:20 | 1:04:25, 1:00:55 | SH REK2
  5. Anni Mettälä | 18,95 | 2:06:37 | 1:04:30, 1:03:07 | SH REK2
  6. Katriina Autio | 18,49 | 2:09:50 | 1:06:40, 1:03:10 | X
  7. Anu Suomalainen | 16,38 | 2:26:32 | 1:13:30, 1:13:02 | X
  8. Teemu Valkeavirta | 16,07 | 2:29:20 | 1:15:20, 1:14:00 | SH REK3
  9. Toni Miettinen | 15,41 | 2:35:45 | 1:21:30, 1:14:15 | SH REK0
  10. Janne Tamminen | 13,33 | 3:00:05 | 1:28:10, 1:31:55 | SH REK0
  11. Oona Mäkiniemi | 11,91 | 3:21:30 | 1:50:10, 1:31:20 | SH REK0
  12. Mikko Seppi | 11,48 | 3:29:05 | 1:45:20, 1:43:45 | AM REK1
  13. Kaarlo Väänänen | 11,35 | 3:31:30 | 1:46:35, 1:44:55 | AM REK1
  14. Reima Saapunki | 11,29 | 3:32:30 | 1:48:40, 1:43:50 | AM REK1
  15. Riku Laine | 10,21 | 3:55:00 | 2:02:00, 1:53:00 | SAM REK1
  16. Ville Anttonen | 10,04 | 3:59:05 | 1:58:00, 2:01:05 | SAM REK1
  17. Airiina Tenhovuori | 8,24 | 4:51:20 | 2:26:40, 2:24:40 | SAM REK3
  • Minna Leppäniemi | DNF

Sijoitus | Ajaja | Aika | Kierrosajat | Rotu & REK-tulos | Siperianhuskyillä ajavat on lihavoitu.

SP4 2 x ~6,7km

  1. Kaisa Lehto | 0:33:53 | 0:16:52, 0:17:01 | SH REK1
  2. Joonas Männikkö | 0:35:59 | 0:18:06, 0:17:53 | SH REK1
  3. Tanja Rantanen | 0:37:00 | 0:18:03, 0:18:57 | SH REK1
  4. Victoria Ryytty | 0:39:29 | 0:19:16, 0:20:13 | SH REK2
  5. Toni Tammela | 0:45:26 | 0:22:04, 0:23:22 | SH REK3
  6. Pauliina Mäki | 0:48:09 | 0:23:22, 0:24:47 | SH REK0
  7. Annika Ingerö | 0:48:53 | 0:23:28, 0:25:25 | SH REK0
  8. Timo Rautiainen | 0:49:01 | 0:23:01, 0:26:00 | SH REK0
  9. Anton Fogström | 0:49:40 | 0:22:36, 0:27:04 | SH REK0
  10. Toni Miettinen | 0:53:43 | 0:24:55, 0:28:48 | SH REK0
  11. Sofia Ojanperä | 0:56:20 | 0:26:07, 0:30:13 | SH REK0
  12. Kati Mäkeläinen | 0:57:36 | 0:28:11, 0:29:25 | SH REK0
  13. Ville Perkkilä | 1:02:07 | 0:30:14, 0:31:53 | SH REK0
  14. Ari Tolonen | 1:09:21 | 0:36:07, 0:33:14 | SAM REK1
  15. Riitta Tuomaala | 1:15:22 | 0:37:20, 0:38:26 | SAM REK1
  16. Anni Siermala | 1:15:46 | 0:37:20, 0:38:26 | SAM REK1
  17. Riku Laine | 1:16:59 | 0:40:35, 0:36:24 | SAM REK2
  18. Airiina Tenhovuori | 1:21:48 | 0:42:17, 0:39:31 | SAM REK2
  19. Marika Lehtinen | 1:49:49 | 0:57:46, 0:52:03 | SAM REK0
  • Kristiina Joensuu | DNF

Sijoitus | Ajaja | Aika | Kierrosajat | Rotu | Siperianhuskyillä ajavat on lihavoitu.

MD1-4 2 x ~26km

  1. Sanna Polso | 3:05:46 | 1:27:55 | 1:38:51 | X
  2. Suvi Lahtinen | 3:29:59 | 1:37:59 | 1:51:59 | X
  3. Ilkka Pietilä | 5:02:06 | 2:30:47 | 2:31:18 | X
  4. Kaisu Jousjärvi | 4:41:13 | 2:24:42 | 2:16:35 | X (6-koiranvaljakko)
  • Minna Kettunen | DNF
  • Toni Lintumaa | DNF
  • Sini Ampuja | DNS
Sijoitus | Ajaja | Aika | Kierrosajat | Rotu & REK-tulos | Siperianhuskyillä ajavat on lihavoitu. SP6 2 x ~12,5km
  1. Susanna Bürkland | 1:01:47 | 0:32:12, 0:29:35 | SH REK1
  2. Mari Pajaskoski | 1:01:53 | 0:30:10, 0:31:43 | SH REK1
  3. Johanna Pelli | 1:02:15 | 0:31:39, 0:30:36 | SH REK1
  4. Sampsa Mäki-Arvela | 1:05:02 | 0:33:38, 0:31:24 | SH REK2
SP4 2 x ~10km
  1. Susanna Bürkland | 0:43:52 | 0:21:47, 0:22:05 | SH REK1
  2. Anne Kiijärvi | 0:50:27 | 0:23:56, 0:26:31 | SH REK2
  3. Sini Paukkuri | 0:50:47 | 0:25:16, 0:25:31 | SH REK2
  4. Tuomas Pöyry | 0:51:28 | 0:25:48, 0:25:40 | SH REK2
  5. Heidi Tamminen | 0:53:50 | 0:26:24, 0:27:06 | SH REK2
  6. Suvi Lahtinen | 0:54:19 | 0:26:53, 0:27:26 | SH REK2
  7. Joni Engström | 1:21:56 | 0:41:22, 0:40:34 | AM REK1
  8. Jarmo Leppänen | 1:22:17 | 0:40:40, 0:41:37 | AM REK1
  9. Sami Heinonen | 1:23:06 | 0:40:27, 0:42:39 | AM REK1
  10. Sami Puonti | 1:23:25 | 0:39:43, 0:43:42 | AM REK1
  11. Heidi Pulkkinen | 1:25:45 | 0:39:28, 0:46:17 | SAM REK1
  12. Harri Orrenmaa | 1:25:55 | 0:43:28, 0:42:27 | SAM REK1
  13. Ville Anttonen | 1:26:08 | 0:42:30, 0:43:38 | SAM REK1
  14. Mikko Seppi | 1:26:17 | 0:42:48, 0:43:29 | AM REK2
  15. Timo Pesari | 1:26:54 | 0:42:14, 0:44:40 | AM REK2
  16. Anni Siermala | 1:27:38 | 0:41:34, 0:46:04 | SAM REK1
  • Oona Mäkiniemi | DNS

Sijoitus | Ajaja | Km/h | Aika | Kierrosajat | Rotu & REK-tulos | Siperianhuskyillä ajavat on lihavoitu.

LD8 2 x 92km

  1. Riku Setälä | 19,91 | 9:14:26 | 4:44:12, 4:30:14 | X | SM1
  2. Mikael Jutila | 18,99 | 9:41:14 | 5:01:22, 4:39:52 | X | SM2
  3. Jussi Pietikäinen | 18,50 | 9:56:53 | 4:51:04, 5:05:49 | SH REK1 | SM rnb 1
  4. Daniel Vollsted | 15,85 | 11:36:33 | 5:45:02, 5:51:31 | X | SM3
  5. Sini Ampuja | 15,61 | 11:47:13 | 6:01:42, 5:45:31 | X
  6. Petri Paavonpoika | 15,58 | 11:48:34 | 5:51:03, 5:57:31 | X
  7. Anttoni Tolvi | 15,00 | 12:15:54 | 6:25:20, 5:50:34 | SH REK2 | SM rnb 2
  8. Janne Venäläinen | 14,23 | 12:55:47 | 6:11:03, 6:44:44 | SH REK2 | SM rnb 3
  9. Tiina Maaninen | 13,34 | 13:47:21 | 6:28:16, 7:19:05 | SH REK3
  10. Annika Ingerö | 11,11 | 16:33:48 | 7:41:00, 8:52:48 | SH REK0
  • Pia Iso Mursu | DNF

Sijoitus | Ajaja | Km/h | Aika | Kierrosajat | Rotu & REK-tulos | Siperianhuskyillä ajavat on lihavoitu.

MD8 3 x 33km

  1. Urho Ahomaa | 24,05 | 4:07:0 | 1:25:03, 1:20:56, 1:21:01 | X | SM1
  2. Kimmo Laasonen | 23,91 | 4:08:27 | 1:25:54, 1:21:02, 1:21:31 | X | SM2
  3. Pia-Lisa Alpua | 22,52 | 4:23:45 | 1:35:30, 1:27:10, 1:21:05 | X | SM3
  4. Jussi Pietikäinen | 21,11 | 4:41:25 | 1:35:37, 1:32:48, 1:33:00 | SH SM-REK1 | rnb1 SM1
  5. Anu Parikka | 21,08 | 4:41:47 | 1:34:24, 1:35:26, 1:31:57 | SH SM-REK1 | rnb1 SM2
  6. Tuomo Aaltonen | 18,46 | 5:21:48 | 1:47:15, 1:48:12, 1:46:21 | X
  7. Sini Ampuja | 18,41 | 5:22:37 | 1:48:37, 1:50:43, 1:43:17 | X
  8. Mikael Bäckman | 18,32 | 5:24:16 | 1:49:04, 1:49:40, 1:45:32 | SH SM-REK2 | rnb1 SM3
  9. Janne Venäläinen | 18,02 | 5:29:34 | 1:46:34, 1:49:15, 1:53:45 | SH SM-REK2
  10. Mikko Paajanen | 16,99 | 5:49:32 | 2:03:26, 1:56:16, 1:49:50 | SH SM-REK3
  11. Tiina Maaninen | 16,47 | 6:00:43 | 1:56:30, 2:01:04, 2:03:09 | SH SM-REK3
  12. Annika Ingerö | 15,02 | 6:35:33 | 2:13:03, 2:14:07, 2:08:23 | SH SM-REK0
  13. Pia Isomursu | 14,44 | 6:51:19 | 2:20:33, 2:13:19, 2:17:27 | X
  • Antti Kuvaja | DNF

MD4 3 x 33km

  1. Laura Kääriäinen | 18,80 | 5:15:53 | 1:48:10, 1:44:38, 1:43:05 | SH REK1 | SM1
  2. Suvi Lahtinen | 18,01 | 5:29:53 | 1:53:02, 1:53:21, 1:43:30| SH REK1 | SM2
  3. Joonas Kallio | 17,19 | 5:45:36 | 2:05:04, 1:55:09, 1:45:23 | SH | SM3
  4. Anne Kiijärvi | 16,99 | 5:49:41 | 1:58:07, 1:56:02, 1:55:32 | SH REK2
  5. Kaisu Jousjärvi | 13,75 | 7:12:04 | 2:28:07, 2:20:04, 2:23:53 | X
  6. Hertta Alioravainen | 13,68 | 7:14:20 | 2:24:05, 2:24:35, 2:25:40 | SH REK0
  7. Sami Puonti | 10,55 | 9:22:56 | 2:56:12, 3:04:46, 3:21:58 | AM SM-REK1
  8. Timo Pesari | 10,28 | 9:38:00 | 2:59:40, 3:15:49, 3:22:31 | AM SM-REK1
  9. Petra Pulkkanen | 10,21 | 9:42:01 | 3:12:11, 3:10:55, 3:18:55 | AM SM-REK1
  10. Reetta Majalainen | 10,11 | 9:47:40 | 3:15:01, 3:12:57, 3:19:42 | AM SM-REK1
  11. Leena Heikkilä | 9,44 | 10:29:10 | 3:36:01, 3:31:26, 3:21:43 | AM SM-REK2
  • Kirsi-Marja Lampinen | DNF
  • Kaarlo Väänänen | DNF
  • Janne Härkönen | DNF

Sijoitus | Ajaja | Aika | Kierrosajat | Rotu & REK-tulos. | Siperianhuskyillä ajavat on lihavoitu.

SP4 2 x 6,4km

  1. Pauliina Mäki | 0:34:45 | 0:16:53, 0:17:52 | SH REK1
  2. Hertta Alioravainen | 0:47:15 | 0:19:54, 0:27:21| SH REK2
  3. Pia Lumme | 0:48:03 | 0:19:38, 0:28:25 | SH REK2
  4. Toni Miettinen | 0:48:41 | 0:18:56, 0:29:45 | SH REK2
  5. Maarit Alppinen | 0:54:53 | 0:23:28, 0:31:25 | SH REK0
  6. Riku Laine | 0:55:46 | 0:26:31, 0:29:15 | SAM REK1
  7. Eija Ahonen | 0:56:19 | 0:22:05, 0:34:14 | SH REK0
  8. Elina Lassi | 0:56:25 | 0:26:15, 0:30:10 | SAM REK1
  9. Anna Hyvärinen | 0:56:54 | 0:25:37, 0:31:17 | SAM REK1
  10. Riitta Tuomaala | 0:58:38 | 0:24:48, 0:33:50 | SAM REK1
  11. Anne Korhonen | 1:01:31 | 0:29:20, 0:32:11 | AM REK1
  12. Airiina Tenhovuori | 1:04:01 | 0:29:38, 0:34:23 | SAM REK2
  13. Anni Siermala | 1:04:43 | 0:27:32, 0:37:11 | SAM REK2
  14. Hanna Merisalo-Puonti | 1:05:58 | 0:31:34, 0:34:32 | AM REK1
  15. Tarja Höglund | 1:06:22 | 0:32:48, 0:33:34 | AM REK1
  16. Panu Korva | 1:06:47 | 0:31:06, 0:35:41 | AM REK1
  17. Ville Anttonen | 1:11:06 | 0:26:24, 0:44:32 | SAM REK3
  18. Auli Liimatta | 1:11:44 | 0:29:16 | 0:42:28 | SAM REK3
  • Marika Lehtinen | DNF
  • Timo Pesari | DNF
  • Tanja Pehkonen | DNF
  • Ari Tolonen | NAS

Sijoitus | Ajaja | Aika | Kierrosajat | Rotu | Siperianhuskyillä ajavat on lihavoitu.

MD1-4 2 x ~26km

  1. Suvi Lahtien | 3:32:49 | 1:50:59 | 1:41:50 | X
  2. Sini Ampuja | 3:32:53 | 1:49:49 | 1:43:04 | X
  3. Toni Tammela | 4:03:42 | 2:03:29 | 2:00:13 | SH
  4. Kaisu Jousjärvi | 4:11:12 | 2:08:18 | 2:02:54 | X
  5. Serzo Doudko | 5:10:03 | 3:05:41 | 2:04:32 | SH
  • Eliisa Kiiskinen | DNS
  • Heikki Turunen | DNS

Sijoitus | Ajaja | Aika | Kierrosajat | Rotu & REK-tulos. | Siperianhuskyillä ajavat on lihavoitu.

SP4 2 x 5,4km

  1. Tanja Rantanen | 0:27:13 | 0:13:23, 0:13:50 | SH REK1
  2. Agneta Henriksson | 0:27:24 | 0:13:55, 0:13:29| SH REK1
  3. Toni Miettinen | 0:35:53 | 0:16:51, 0:19:02 | SH REK0
  4. Marko Vesterinen | 0:40:12 | 0:18:51, 0:21:21 | AM REK1
  5. Anne Arvola | 0:40:13 | 0:18:02, 0:22:11 | AM REK1
  6. Pia Lumme | 0:40:17 | 0:17:09, 0:23:08 | SH REK0
  7. Eino Iisakka | 0:42:51 | 0:19:03, 0:23:48 | SH REK0
  8. Riitta Tuomaala | 0:48:43 | 0:20:12, 0:28:31 | SAM REK1
  9. Anni Siermala | 0:50:47 | 0:22:41, 0:28:06 | SAM REK1
  10. Ville Anttonen | 0:51:28 | 0:25:17, 0:26:11 | SAM REK1
  11. Maija Karjalainen | 0:51:29 | 0:23:31, 0:27:58 | AM REK3
  12. Harri Orrenmaa | 0:57:33 | 0:27:25, 0:30:08 | SAM REK2
  13. Ari Tolonen | 0:57:36 | 0:26:15, 0:31:21 | SAM REK2
  14. Kristiina Joensuu | 1:00:22 | 0:25:32, 0:34:50 | SAM REK3
  15. Riku Laine | 1:00:30 | 0:25:27, 0:35:03 | SAM REK3
  16. Kimmo Kainlauri | 1:05:07 | 0:29:51, 0:35:16 | SAM REK0
  17. Tanja Pehkonen | 1:12:45 | 0:32:39, 0:40:06 | SAM REK0
 

Sijoitus | Ajaja | Aika | Kierrosajat | Rotu & REK-tulos. | Siperianhuskyillä ajavat on lihavoitu.

MD8 2 x 40km

  1. Jussi Pietikäinen | 4:16:40 | 2:00:35, 2:16:05 | SH REK1
  2. Tero Piilola | 4:20:03 | 1:58:54, 2:21:09 | SH REK1
  3. Ossi Kaltti | 4:31:45 | 2:14:17, 2:17:28 | X
  4. Janne Venäläinen | 4:52:12 | 2:13:02, 2:39:10 | SH REK2
  5. Daniel Vollsted | 4:54:16 | 2:26:48, 2:27:28 | X
  6. Toni Ojatalo | 5:13:47 | 2:03:12, 3:10:35 | X
  7. Tiina Maaninen | 5:15:16 | 2:26:00, 2:49:16 | SH REK3
  8. Michael Kalcher | 5:19:17 | 2:39:26, 2:39:51 | X
  9. Mikael Sundström | 5:21:17 | 2:41:59, 2:39:18 | X
  10. Vesa Myller | 5:34:44 | 2:52:38, 2:43:06 | X
  11. Annika Ingerö | 6:16:23 | 2:47:21, 3:29:02 | SH REK0

MD4 2 x 30km

  1. Sanna Setälä | 3:26:04 | 1:38:15, 1:47:49 | X
  2. Krista Kanerva | 3:38:17 | 1:44:40, 1:53:37 | SH REK1
  3. Sanna Polso | 3:47:46 | 1:47:12, 2:00:34 | X
  4. Suvi Lahtinen | 4:05:42 | 1:54:08, 2:11:34 | SH REK2
  5. Laura Kääriäinen | 4:15:27 | 1:57:19, 2:18:08 | SH REK2
  6. Anne Kiijärvi | 4:15:29 | 1:57:42, 2:17:47 | SH REK2
  7. Minna Karttunen | 4:19:36 | 1:55:05, 2:24:31 | SH REK2
  8. Anu Suomalainen | 4:26:52 | 2:07:03, 2:19:49 | X
  9. Teemu Valkeavirta | 4:57:37 | 2:11:22, 2:46:15 | SH REK3
  10. Heikki Uusi-Illikainen | 5:07:46 | 2:22:04, 2:45:42 | SH
  11. Kaisu Jousjärvi | 5:42:20 | 2:36:57, 3:05:23 | X
  12. Reima Saapunki | 5:53:07 | 2:45:51, 3:07:16 | AM REK1
  13. Sami Puonti | 6:14:10 | 2:53:50, 3:20:20 | AM REK1
  14. Janne Härkönen | 6:14:22 | 2:49:31 3:24:51 | AM REK1
  15. Leena Heikkilä | 6:47:23 | 3:13:19, 3:34:04 6 | AM REK2
  16. Annamaija Riikonen | 6:47:41 | 3:11:19, 3:36:22 | AM REK2
  • Juha Majalainen | DNF
  • Kaarlo Väänänen | DNF

Sijoitus | Ajaja | Km/h | Aika | Kierrosajat | Rotu & REK-tulos | Siperianhuskyillä ajavat on lihavoitu.

SP4 2 x 8,6km

  1. Joonas Männikkö | 23,20 | 0:43:58 | 0:22:46, 0:21:12 | X
  2. Kaisa Lehto | 22,67 | 0:45:00 | 0:23:21, 0:21:39| SH REK1
  3. Riitta Männikkö | 20,37 | 0:50:04 | 0:25:52, 0:24:12 | SH
  4. Tanja Rantanen | 20,34 | 0:50:09 | 0:26:21, 0:23:48 | SH REK1
  5. Jonna Henttinen | 20,22 | 0:50:27 | 0:26:20, 0:24:07 | SH REK1
  6. Sampsa Mäki-Arvela | 19,58 | 0:52:06 | 0:27:35, 0:24:31 | SH REK2
  7. Heli Heikkinen | 19,39 | 0:52:36 | 0:26:00, 0:26:36 | X
  8. Viktoria Ryytty | 19,25 | 0:53:00 | 0:27:28, 0:25:32 | SH REK2
  9. Kaisa-Annika Lehto | 18,93 | 0:53:53 | 0:27:54, 0:25:59 | SH REK2
  10. Camilla Eklund Engvall | 18,56 | 0:54:57 | 0:28:11, 0:26:46 | SH REK2
  11. Agneta Henriksson | 18,47 | 0:55:13 | 0:29:28, 0:25:45 | SH REK2
  12. Johanna Pelli | 17,04 | 0:59:51 | 0:30:29, 0:29:22 | SH
  13. Minna-Mari Posti | 16,09 | 1:03:23 | 0:32:49, 0:30:34 | X
  14. Magnus Eklund Engvall | 15,02 | 1:07:55 | 0:31:56, 0:35:59 | SH REK0
  15. Heikki Auriola | 14,53 | 1:10:13 | 0:35:48, 0:34:25 | SH
  16. Reima Saapunki | 12,39 | 1:22:20 | 0:40:02, 0:42:18 | AM REK1
  17. Janne Härkönen | 11,05 | 1:32:18 | 0:46:00, 0:46:18 | AM REK2
  18. Tani Heikkinen | 10,38 | 1:38:16 | 0:50:24, 0:47:52 | AM REK2
  19. Ari Tolonen | 8,58 | 1:58:54 | 0:57:11, 1:01:43 | SAM REK1
  20. Maija Karjalainen | 8,56 | 1:59:07 | 1:01:54, 0:57:13 | AM REK0
  21. Anni Siermala | 8,26 | 2:03:25 | 1:04:07, 0:59:18 | SAM REK1
  22. Airiina Tenhovuori | 6,88 | 2:28:09 | 1:05:14, 1:22:55 | SAM REK3
  • Marjo Mäkelä | DNS
  • Riku Laine | DSQ

Ladattavat tulokset .pdf -muodossa.

Törmis-Sprint 2018 (SP) | UHPA 2018 (MD) | Seuramestaruus 2018 (SP)